Podrobione podpisy na listach poparcia. Umorzenie
Sąd Rejonowy w Sieradzu zdecydował wczoraj o warunkowym umorzeniu postępowania w sprawie dotyczącej fałszowania podpisów na listach poparcia kandydatów do Rady Nadzorczej Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Dotyczyło to trzech osób, które sfałszowały podpisy, ale po usłyszeniu zarzutów przyznały się do winy. Prokuratura w Zduńskiej Woli, która badała cztery listy poparcia nieprawidłowości stwierdziła na dwóch z nich. W jednym z przypadków babcia miała się podpisać za wnuczkę, w innych matka za córkę i sąsiad za sąsiadkę. Prokuratura stwierdziła, że jest to przypadek mniejszej wagi. Stąd wniosek o warunkowe umorzenie postępowania do sądu.
Więcej informacji
Już w tę niedzielę święto lawendy
Dzisiaj, 14:26:12
To będzie już czwarta edycja lawendowego szaleństwa na plantacji "Lawenda za płotem" w Okopach koło Sieradza. W programie: wykłady, pogadanki, warsztaty, spacery, relaks wśród kwiatów, stoiska wystawiennicze, lawendowe pyszności, strefa foto , przejażdżki konne, masaże i wiele innych.
Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski
Dzisiaj, 14:01:07
Piękne miejsca naszego województwa, wybitni artyści, uznane gwiazdy i znakomity repertuar obejmujący różnorodne gatunki muzyczne - od klasyki, przez jazz, po rozrywkę w nietuzinkowych aranżacjach. Tak będzie wyglądać tegoroczna odsłona Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Będą też bezpłatne wycieczki trasą festiwalowych koncertów.
Prezydent Zduńskiej Woli z wotum zaufania i absolutorium. Nie było jednomyślności w Radzie Miasta
Dzisiaj, 15:07:06
Prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora otrzymał od Rady Miasta Zduńska wola zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok. Decyzje radnych nie były jednak jednogłośne, za udzieleniem poparcia głosowało 13 radnych, przeciw było 5 radnych.
Komentarze
Rada nadzorcza głosowała w sprawie odwołania wiceprezesów którzy nie uzyskali absolutorium tyleż beton SSM głosował odwrotnie aniżeli chcą spółdzielcy. Tego grajdołku się nie zmieni jeśli nie będzie większego zainteresowania samych spółdzielców a Zarząd robi wszystko żeby tak nie było. Wg mnie jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest tworzenie Wspólnot, a wtedy Zarząd nie będzie miał rocznie do okręcenia ok. 1mln zł, a być może nawet więcej. Kwota ta bierze się z prostego rachunku, niech na różnych etapach na jednym lokalu okręcą po 10zł/miesiąc daje nam wynik nastepujący 10złx12m-ęcyx9000 lokali=1092000zł.
Doskonale sie orientujesz w przepisach, jednak chciałbym zwrócic Twoja uwage na zasadniczy problem, listy, listami, skoro zostały zaakceptowane przez SSM i dopuszczone do kandydowania na członków, to znaczy, że wcześniej ten "problem" nie był istotny. Jego ranga urosła dopiero wtedy, gdy sporo nowych osób dostało sie do Rady Nadzorczej, zapanował w jej starych szeregach strach i popłoch, wtedy to dopiero doszukano się, że są jakieś nieścisłości na listach z podpisami.
Jesli chcesz wiedzieć, dziwnym trafem podrobione podpisy znalazły sie tylko na jednej liście, były to nazwiska z jakiś powodów niewygodne dla SSM. Te osoby, które usłyszały zarzuty "wypłynęły" całkiem przypadkiem, po prostu były zbyt szczere, ale nie o nich chodziło SSM. Nie udało sie podważyć zasadności wyboru tej osoby, jesli do tego dojdzie to całe Walne nalezy uznać za sfałszowane, ale czy tego będzie chciała Stefania???
śledziłam, śledzę i śledzić będę poczynania "Nowej Rady Nadzorczej" w SSM. Dwaj Panowie z Zarządu mimo, że nie uzyskali absolutorium na Walnym, zgodnie z zapisami Statut SSM mogą być odwołani tylko głosami Rady Nadzorczej, tak więc wszystko w rękach, a właściwie palcach, członków Rady Nadzorczej.
Odrębną kwestią jest odstąpienie od wymierzenia kary osobom, które podrobiły podpisy na listach poparcia osób starających się o wejście do Rady Nadzorczej oraz czy osoby, które takie podrobione listy przedstawiły i na ich podstawie startowały do Rady, dostały się do niej i teraz:
- po pierwsze - stanowią prawo w SSM i dla nas - członków - mieszkańców?;
- po drugie - pobierają co miesiąć pieniążki za uczestnictwo w obradach i komisjach?
Czy tym nie powinien zająć się Sąd czy też Prokuratura a może sami członkowie Rady Nadzorczej lub uczestnicy obrad Walnego Zgromadzenia?
Swoją drogą jestem ciekawa pod czyją listą znalazła się "całkowicie podrobiona lista z podpisami" jak informowała prokuratura ze Zduńskiej Woli? dlaczego tym się nie zajęli?????
Wg sądu podpisanie się sąsiada za sąsiada nie jest przestępstwem tylko nieprawidłowością mniejszej wagi.
ha ha ha