Kolejny plener malarski w Strońsku
W malowniczym Strońsku (gm. Zapolice) odbył się wczoraj plener malarski, w którym uczestniczyli gimnazjaliści z powiatu zduńskowolskiego oraz uczniowie zduńskowolskiego "plastyka". Młodzież malowała tamtejsze krajobrazy.
- Jest to już druga edycja i mam nadzieję, że nie ostatnia, bo mamy co raz więcej uczestniczącej młodzieży. Mięliśmy fantastyczną pogodę, piękne światło i kolory. Strońsko jest znane z pięknych krajobrazów, wspaniałego zabytku jakim jest kościół św. Urszuli czy starorzecza Warty. Do tego przepiękna atmosfera wiosny, kwitnących sadów, soczystej zieleni - podkreśla Agata Kałużewska, nauczycielka plastyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach.
Plener malarski zorganizowali: Fundacja Promocji Sztuki "Art Affera", Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach oraz Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli.
Najlepsze prace, jakie stworzyli młodzi artyści zostaną nagrodzone. W planach jest także zorganizowanie poplenerowych wystaw w Zapolicach i Zduńskiej Woli.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.