Panie na start!
W Sieradzu odbył się wczoraj III Konkurs Zręczności Kierowców. Tym razem imprezę adresowano do pań z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Konkurs już po raz kolejny odbył się na parkingu przy ul. Piłsudskiego obok siedziby oddziału ZUS. Organizatorzy wydali łącznie 27 numerów startowych. Przeważali w tym towarzystwie panowie, ale były też przedstawicielki płci pięknej.
- Nie zapominajmy, że coraz więcej kobiet zdobywa uprawnienia i siada za kierownicą. Ale to jest najczęściej jazda swoim samochodem do pracy czy na zakupy. A my proponujemy tutaj nieco inny sprawdzian swych umiejętności. Przygotowaliśmy z myślą o paniach dość prosty przejazd. Oczywiście na te najzręczniejsze za kierownicą czekają stosowne puchary - mówił Patryk Dąbrowski z Team50.
Wśród biorących udział w konkursie kobiet znalazła się m.in. Marta Strumińska, reporterka Naszego Radia.
- To mój absolutny debiut jeśli chodzi o taką rywalizację i jeszcze cała się trzęsę z emocji, ale było fajnie. Takie imprezy są potrzebne, bo udowadniają, że przysłowiowa baba za kierownicą odeszła już do lamusa. Panie potrafią zresztą często jeździć lepiej od wielu mężczyzn - mówiła tuż po pierwszym przejeździe Marta Strumińska.
Więcej o III KZK w Sieradzu będzie dziś w Magazynie Motoryzacyjnym Naszego Radia. Początek audycji jak zawsze kwadrans po godz. 12.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.

Komentarze