Wpadka złodziejskiego duetu
Tym razem się nie udało. Mowa o nocnej kradzieży paliwa z ciężarówki, do której doszło kilka dni temu na terenie jednej z sieradzkich firm. Złodzieje wpadli przez monitoring wizyjny.
Właścicielka firmy powiadomiła policję o kradzieży około 100l oleju napędowego. Sprawcy urwali też kłódkę zabezpieczającą drzwi magazynu, ale ze środka nic nie zginęło. Policjanci zaczęli swe czynności od przejrzenia zapisu z kamer monitoringu firmy. Widać na nim wyraźnie jak w godzinach nocnych na teren firmy przez płot przeskakują 2 osoby. Dzięki dobrej jakości nagrania było wyraźnie widać, że osoby te mają w rękach bańki, a także gumowego węża i łom. Przez kilka kolejnych minut funkcjonariusze obserwowali na monitorze cały przebieg kradzieży, jak i późniejszą ucieczkę złodziei. Właścicielka firmy obserwując zapis wizyjny stwierdziła, że jeden ze sprawców przypomina jej znanego z widzenia mężczyznę. 25-letni mieszkaniec Sieradza jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Również tego samego dnia sieradzcy kryminalni ustalili i zatrzymali drugiego ze sprawców. Obaj spędzili noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia 25-latek jak i jego 18-letni kompan usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Obu podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.

Komentarze