06.03.2017 13:09:16 (Aktualizacja: 07.03.2017 11:42:18)
Sieradz

Ulica Reymonta naprawiona?

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że mieszkańcy niewyremontowanej części ulicy Reymonta są pozbawieni dojazdu do własnych posesji. Silne opady deszczu spowodowały, że droga zamieniła się w błoto. W ubiegłym tygodniu wyrównano część tej ulicy, jednak jej mieszkańcy nie są zadowoleni z efektu. Sprawę skomentował Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

(fot. nasze.fm)

Naprawiono część ulicy Reymonta, niestety nie naszą, czyli od strony Kłocka. My nadal musimy jeździć dookoła przez obwodnicę. Przyjechali pracownicy, zrzucili trochę destruktu, rozgarnęli. Zostawili tam też duże kamienie. No i koniec. Kiedy spytałam czy będzie to jakoś zagęszczone, utwardzone, to usłyszałam, że przejadą po tym kilka razy ciężarówką. Potem odjechali - mówi Agata Ubych, mieszkanka ulicy.

Na ulicy Reymonta od ronda w kierunku Centrum postawiono zakaz wjazdu.

- Jest tam informacja, że dojazd do posesji jest od strony ulicy Ludowej. Niestety my tą stroną nie przejedziemy do naszych domów, więc łamiemy dzień w dzień przepisy, wjeżdżając pod zakaz. Tą drogą przejeżdżają tylko samochody z wyższym podwoziem, gorzej z samochodami osobowymi - zaznacza mieszkanka.

- Ziemia już puściła, ta woda już trochę odeszła, ale droga dalej wygląda tragicznie. Ja rozumiem,że nie ma pieniędzy żeby ją teraz remontować, ale chcielibyśmy, żeby to chociaż zrobić jakimś tłuczniem, czy zerwanym asfaltem z remontowanej części ulicy Reymonta. Ja pamiętam jak kilka lat temu tutaj można było normalnie przejechać samochodem. Teraz wystarczy większa ulewa i ulica pływa - mówi Roman Ubych

- Na remont ulicy Reymonta, gdzie był asfalt znalazły się pieniądze. Przed remontem nasza część była przejezdna, po remoncie tamtej części tutaj nie da się jeździć. Wszystkie ciężarówki, które pracowały przy remoncie jeździły naszą częścią ulicy, którą zniszczyli. Nam się wydaję, że wykonawca tej drogi powinien być zobligowany do tego by doprowadzić fragment niewyremontowanej ulicy do stanu sprzed remontu - dodają mieszkańcy.

- Rzeczywiście na ulicy Reymonta został położony destrukt. Jest to materiał, który został położony żeby ułatwić mieszkańcom dojazd. Od ulicy Ludowej też spróbowaliśmy utwardzić nawierzchnię , żeby mieszkańcy mogli dojechać do swoich domostw. Owszem,może nie było to zrobione w komfortowy sposób,jednak można było przez ulicę przejechać. Ograniczenie, które zostało postawione na drodze od ronda zostanie usunięte, będzie można tamtą drogą przejechać oczywiście po wyrównaniu równiarką. Teraz ziemia już zaczyna obsychać i można spokojnie poprzez wyprofilowanie nawierzchni uzyskać przejezdność. Myślę,że jeszcze w tym tygodniu będzie można ten teren wyrównać, wtedy to oznakowanie zostanie zdjęte i ruch na ulicy Reymonta zostanie przywrócony- mówi Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

Piątek skomentował również pomysł jaki zaproponowali mieszkańcy ulicy,żeby na drodze położyć tłuczeń.

- Tam można położyć tłuczeń, to jest rozwiązanie którego wszyscy byśmy oczekiwali. Materiał kamienny jest niestety drogi, odcinek ulicy Reymonta jest dosyć długi. Gdybyśmy mieli to zrobić tak jak należy, czyli z wykorytowaniem, założeniem podbudowy i warstwy wierzchniej z drobnego tłucznia, to niestety generuje wydatki. Przy tym skromnym budżecie, który posiadamy, nie możemy sobie pozwolić żeby drogę naprawiać kompleksowo. W powiecie mamy kilka dróg z takimi problemami, więc środki którymi dysponuję muszę rozdzielić na cały powiat. W związku z tym to co się da zrobić na ulicy Reymonta, to na pewno zrobimy. Zakres wspomnianych napraw będzie zależał od tego jak ułożą się przetargi w ciągu bieżącego roku. Jeżeli będziemy mieli wystarczający budżet, to na ulicy Reymonta zostanie wykonany kolejny odcinek tłuczniowy. Jeśli jednak nie będziemy dysponować środkami finansowanymi, to wzbogacimy wierzchnią warstwę tej drogi,żeby można było się nią swobodnie przemieszczać

Poniżej publikujemy zdjęcia z prac, które miały miejsce na ulicy Reymonta 28 lutego:
















Obecnie ulica wygląda tak:
























Czytaj również...

Komentarze

bogdan
08.03.2017 22:10:21
zle wyprofilowana droga woda nie splywa na pobocza.rowniarka tez trzeba umiec pracowac
agata
08.03.2017 10:45:33
xxx boisz używać się własnego imienia? wiesz w "centrum " nie było już wolnych działek
agata
08.03.2017 10:42:16
widzę że niektóre osoby nie czytały ani nie słuchały więc napisze PRZED REMONTEM TAMTEJ CZĘŚCI ULICY DAŁO SIĘ TU JEŹDZIĆ I CHODZI OTO ŻE NIKT NIE DOPILNOWAŁ WYKONAWCY BY NAPRAWIŁ USZKODZONĄ CZĘŚĆ DROGI.
xxx
08.03.2017 06:08:29
Jak stawia się dom w polach to taki jest efekt, a potem pretensje do całego świata
do xyz
07.03.2017 22:07:52
"W którym miejscu w stronę wieś Chojne ? bo do Chojnego jest dość daleko i nie jestem z tej okolicy. Do Woźnik i Męki też się nie budują bo rzeka." Polecam ruszyć trochę głową, a nie oceniać komentarze innych dosłownie - To że miasto nie rozbudowuje się przy rzece (co jest całkiem logiczne, ale chyba nie dla Ciebie), nie oznacza że ludzie nie budują domów na granicy miasta (osiedla Woźniki, Męka).... Miasto rozbudowuje się poprzez powiększanie tych właśnie osiedli (dalej od centrum miasta), a nie poprzez budowanie domków i bloków jeden przy drugim byle w "centrum" :)
Mieszkaniec
07.03.2017 17:35:00
Takiej nie gospodarności w naszym kraju to od lat nie widzieliśmy, tę drogę to lepiej chłop z grabkami by wyrównał a Wy panowie macie nowoczesny sprzęt tylko nie chce wam się tyłki ruszyć lub głów!
xyz
07.03.2017 12:59:28
W którym miejscu w stronę wieś Chojne ? bo do Chojnego jest dość daleko i nie jestem z tej okolicy. Do Woźnik i Męki też się nie budują bo rzeka.
asik
07.03.2017 08:00:28
"Miasto się buduje właśnie w tamtą stronę" - jak i w każdą inną (kłocko, chojne, woźniki), rozumie, że nic po za swoją okolicą nie widzisz ?!, a to oznacza krótkowzroczność.
do alek
06.03.2017 19:17:50
Ta droga jest stara jak sam Sieradz. Poza tym tam jest zjazd z obwodnicy. Miasto się buduje właśnie w tamtą stronę więc nie pisz głupot.
alek
06.03.2017 15:30:12
zbudowali domy pośród legowisk zajęcy i zaraz by chcieli warunki jak w centrum. Inne drogi dłużej czekają na remontu i.nikt nie będzie popierał waszych płaczy ! ZAPISZCIE SIE DO PISU, będą was śmigłowcami wozić!
ehhh
06.03.2017 15:23:03
Kiedy ta droga będzie dokończona? Aż się prosi o porządną jezdnię do zbiornika Smardzew.
Centurion
06.03.2017 15:16:04
a gdzie są płyty chodnikowe zdjęte z Placu Piłsudskiego? Pewnie gdzieś zalegają bo po co układać je w innym miejscu? Lepiej, żeby ludzie w błocie tonęli!
!!!!!
06.03.2017 14:45:06
A te badziewne kostki to zaraz powychodzą. Ludzie kto to robił? Kto ich wybrał?
Ardi
06.03.2017 13:25:02
Super robota!

Więcej informacji

Sieradz
SPORT

Piłkarskie złotka

Wczoraj, 21:39:30

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.

1
region

Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym

Wczoraj, 15:04:09

Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.

1
region

Zabawa pod chmurką na Rynku

Dzisiaj, 05:50:23

Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.

1
On AirTeraz gra
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
13:47
Killer-Papa Was A Rolling Stone
George Michael
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
13:48
Rock and rolla każdy zna
Wojciech Skowroński
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 26.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 26.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
26.06.2026 Żegnaj szkoło, witajcie wakacje. Rozmowa z uczniami Zespołu Szkół w Zduńskiej Woli Karsznicach
26.06.2026 27. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski
26.06.2026 Sieradzanie ruszają na Wielką Wyprawę Maluchów - rozmowa z Agatą Kołodziejczyk - Melon
25.06.2026 Jak w zdrowiu przetrwać upał?
25.06.2026 Rozmowa z pisarką Justyną Rosiak

Co, gdzie, kiedy

27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
Pokaz malarstwa i ceramiki w ogrodzie z poezją w tle
Ogród przy ul. Mansjonarskiej 15 w Warcie
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
Święto lawendy
Lawenda za płotem, Okopy koło Sieradza
04.07.2026
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Boisko sportowe w Słomkowie Suchym
Spotkanie przy stacji
Stacja kolejowa Sędzice (gm. Wróblew)
30. Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko
Port jachtowy w Ostrowie Warckim
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...