Nowa inwestycja Medany
Sieradz z kolejną dużą inwestycją. Swój nowy zakład produkcyjny buduje już pełną parą Medana SA. Produkcja ma tam ruszyć za dwa lata.
Nowy zakład Medany powstaje przy ul. Łokietka bezpośrednio w sąsiedztwie z biurowcem firmy. W przyszłości oba budynki zostaną ze sobą połączone.
- Budujemy bardzo duży zakład produkcji leków postaci płynnej. Będą to płyny niesterylne. Obiekt będzie miał prawie 10 tys. m kw. i znacznie zwiększy nasze moce produkcyjne - mówi Anna Durdyn, prezes Medany.
Budowany zakład to ciekawa konstrukcja. Na poziomie minus jeden, czyli pod powierzchnią ziemi, będą specjalne zbiorniki na wodę wykorzystywaną w systemach przeciwpożarowych. Parter to właściwa produkcja, a piętro wyżej znajdą się zbiorniki do przygotowania wsadów do produkcji. Piętro najwyższe to już urządzenia techniczne obsługujące cały budynek plus media, dzięki czemu fabryka będzie pod tym względem niezależna.
- Oba budynki, czyli nasz biurowiec i budowana fabryka będą połączone. Będą one miały taką samą stylizację, bo jesteśmy w końcu w mieście i chcemy, by była to jakaś jego wizytówka - podkreśla A. Durdyn.
Budowany zakład produkcyjny Medany z pewnością da nowe miejsca pracy, ale spółka będzie też korzystała z usług różnych firm zewnętrznych, co też będzie dla nich oznaczało korzyści. Inwestycja sieradzkiej spółki ma być zakończona w czwartym kwartale 2018r. tak, by w kolejnym roku mogła tam już ruszyć produkcja. Fabryka ma spełniać obowiązujące w farmacji poważnie obostrzone standardy GMP. Koszt tej inwestycji Medana szacuje dziś na prawie 120 mln zł.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.

Komentarze