Jeden procent dla sieradzkich stowarzyszeń
Sieradzki magistrat ruszył z coroczną kampanią promującą przekazywanie 1 procenta swojego podatku. W Sieradzu działa ponad 30 organizacji pożytku publicznego. Warto o nich pamiętać przy rozliczeniu z fiskusem.
- Namawiamy gorąco mieszkańców Sieradza, aby skorzystali z tego przywileju, jaki daje szeroko rozumiana inicjatywa jednego procenta. Jak co roku chcemy wspierać i promować stowarzyszenia, działające na terenie miasta. Wzorem lat ubiegłych ja i sekretarz wylosujemy spośród wszystkich organizacji te, którym osobiście przekażemy swój jeden procent. To nas nic nie kosztuje, ale dla tych stowarzyszeń to ogromne wsparcie. Czasami za kilka tysięcy złotych, które otrzymają, dzięki ten akcji, udaje się zorganizować wiele wspaniałych imprez czy inicjatyw – mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
W tym roku swój jeden procent prezydent odpisze na rzecz
Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Natomiast Jarosław Trojanowski, sekretarz miasta wylosował Katolickie Stowarzyszenie „Światełko”.
Przypominamy, aby przekazać 1 procent należy w swoim formularzu pit w pozycje 131 wpisać nr KRS wybranej organizacji pożytku publicznego, a w rubrykę 132 kwotę 1 procenta naszego podatku.
Wykaz stowarzyszeń z naszego regionu znajdziecie TUTAJ
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.

Komentarze