Złodziej w pułapce
Nietypową interwencje odnotowali sieradzcy policjanci. O pomoc poprosili ich mieszkańcy jednego z domów przy ul. P.O.W. w Sieradzu, którzy wracając do siebie w środku nocy zastali śpiącego na schodach pijanego mężczyznę. Ten próbował dokonać kradzieży, ale... wpadł w pułapkę.
Do tego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 1 w nocy. Sieradzanie wracając do domu zastali nieproszonego "gościa" śpiącego na schodach. Obok niego leżały przygotowane do wyniesienia pary markowych butów oraz specjalistyczne wkrętaki o ogólnej wartości ponad 600 zł. Mężczyzna miał na tyle silny sen, że nie obudziło go nawet włączone na klatce schodowej światło. Domownicy widząc niecodzienną sytuację zadzwonili na policję. Funkcjonariusze z trudem dobudzili mocno zaspanego, a do tego nietrzeźwego mężczyznę. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wszedł na klatkę schodową przez niedomknięte drzwi. Tam zauważył stojące na szafce markowe buty i zestawy wkrętaków. Zabrał więc zauważone przedmioty i skierował się do wyjścia. Niemile się jednak zdziwił, bo okazało się, że drzwi sa wyposażone w zamek zatrzaskowy i bez klucza nie można ich było otworzyć. Po kilkunastu próbach ich otwarcia znużony i zmęczony usnął na podłodze. Zmęczonym złodziejem śpiochem mężczyzną okazał się 36-letni mieszkaniec Łodzi. Policjantom tłumaczył potem, że wszedł do klatki schodowej, gdyż padał deszcz i chciał się tam schronić. Resztę nocy mógł spokojnie przespać w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zatrzymany łodzianin usłyszał zarzut kradzieży mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.

Komentarze