07.02.2010 18:10:05
region

Kolejna korona Ostrowii

Piłkarki Ostrowii Ostrówek MOSiR -u Sieradz zdobyły dziś kolejne mistrzostwo kraju. Tym razem podopieczne Rafała Dziuby wygrały finał Mistrzostw Polski w futsalu U-16. Turniej odbył się w Sieradzu.

(fot. Ostrowia Ostrówek)

W hali SP nr 9 rywalizowały 4 zespoły, grając systemem każdy z każdym. Losy mistrzostwa ważyły się do ostatniego spotkania, w którym gospodynie podejmowały Sztorm Gdynia. Piłkarki Ostrowii, by myśleć o złotych medalach, musiały mecz wygrać. Dziewczyny nie zawiodły siebie i kibiców, wygrały 2:1 i zdobyły złote medale juniorskich Mistrzostw Polski!

Wyniki:
Victoria Gaj (Małopolska) - Ostrowia Ostrówek 2:8
Bronowianka Kraków - Sztorm Gdynia 2:7
Sztorm - Gaj 11:3
Ostrowia - Bronowianka 8:1
Gaj - Bronowianka 3:6
Sztorm - Ostrowia 1:2

Puchar fair play - Bronowianka Kraków
Najlepszy bramkarz - Angelika Pawełczyk - Sztorm Gdynia
Najlepszy strzelec - Marta Stodulska - Ostrowia, 10 goli
Najlepsza zawodniczka - Marta Stodulska - Ostrowia Ostrówek

Skład Ostrowii Ostrówek MOSiR:
Marlena Czerwińska, Dominika Minias, Patrycja Balcerzak, Agnieszka Lorbecka, Patrycja Szymczak, Marta Stodulska, Sylwia Gajdzicka, Joanna Wijata, Paulina Ignaczak, Paulina Ignasiak. Trener: Rafał Dziuba

Komentarze

Sylwia
11.02.2010 22:20:38
Słuchaj facet, jeśli Ty nie potrafisz docenić tego co te dziewczyny robią z piłką, to jesteś h... nie facet!
kibic
11.02.2010 00:11:42
piłka nożna kobiet tak jak inne dyscypliny sportu w wykonaniu Pań rozwija się powoli ale cały czas!!!
w Niemczech czy Szwecji Panie kopiące piłkę zarabiają już całkiem fajne pieniążki a mecze są transmitowane np. przez Eurosport. po woli do celu...
...jeszcze usłyszymy o Paniach Piłkarkach... nie tylko z Sieradza
realista
10.02.2010 06:59:35
Prawda jest taka, ze te dziewczyny nawet jak zrobią kariere w seniorkach i bedą grac w ekstraklesie i tak będa tylko rodzajem folkloru na tle piłki męskiej. Brutalne, ale prawdziwe, czy ktos potrafi wymienić z nazwiska choć jedną reprezentantkę Polski seniorek??? Nie sądze. To jedna strona medalu a druga jest taka, że one naprawde potrafia grać w piłkę i robią to dobrze. ale głową muru nie przebiją...
sprawiedliwy
09.02.2010 15:29:56
Swieta prawda przyjacielu
Piłkarka
09.02.2010 05:55:02
Przepraszam..6 KADROWICZEK..
U-17 : Balcerzak, Stodulska, Królikowska, Lorbiecka, Nowacka
U-15 : Minias

;]]]]]]]
Piłkarka
09.02.2010 05:54:42
Chcę zwrócić uwagę na to że w tej drużynie jest 5 KADROWICZEK! ..i wam wszystkim tylko wydaje się że w Polsce jest tak mało drużyn kobiecych! Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jaka wśród kobiet jest rywalizacja jeśli chodzi o powołania do kadry narodowej. ..nikt się tym nie interesuje z zewnątrz..może pora zacząć? A poza tym nazwa drużyny to UMKS Ostrowia Ostrówek MOSiR Sieradz.. Jeśli ktoś nie wie, to niech się nie wypowiada!!!
przyjaciel
08.02.2010 21:51:15
Trener Dziuba ma 6 zawodniczek w Kadrze Narodowej:
Balcerzak,Lorbiecka,Stodulska, Królikowska, Nowacka-U16 i Minias-U13 :)
proszę najpierw się zorientować o potem pisać!!!!
odnośnie klubu w Sieradzu to mam nadzieję że dla dobra dziewcząt zostanie on przeniesiony daleko od tego chorego miasta i jego władz!!!!!!!!!!!!!
T.
08.02.2010 13:04:55
Takie duże sukcesy odnosi drużyna piłkarek. sieradza (Walczak Szydło Olejnik) nic nie robią jesli chodzi o wsparcie finansowe dla sportu lokalnego. Wolą pchac kase do wlasnych kieszeni oraz w inwestycje gdzie nie widać żadnego efektu. Niedługo wybory a tej ekipie rządzącej podziękujemy to was panie Walczak Szydło i reszta darmozjadów czeka niebawem nie ma dla was juz miejsca w lokalnym samorządzie!! MY mieszkańcy Sieradza zadbamy o to!!!
Kibic
08.02.2010 06:58:57
Dobrze, że trener Dziuba ma 3 zawodniczki w kadrze narodwej, tylko mu pogratulować. Aleeee ludzie!! w piłce nożnej kobiet w Polsce jest kilka drużyn, może je na palcach rąk wyliczyć, po drugie to jest klub Ostrowia Ostrówek siedziba tego klubu znajduje się w Sieradzu, więc nie dziwię się władzą miasta, że nie chcą ich nagradzać.Mos Sieradz też miał kilku kadrowiczów jednocześnie np Kozłowski,Kociołek, Bednarek.
zyczliwy
08.02.2010 05:47:55
Prosze bardzo - Anna Pacholak, Agata Bedanrek, Artur Kozłowski. Dodam, ze wszyscy to SENIORZY!!! o juniorach nie wspomnę. Więc na przyszłość radze ostrozniej z porównaniami.
jaja
08.02.2010 05:47:43
Może wreszcie choćby jakiś lokal się znalazł dla Klubu ??? Przyjść i z uśmieszkiem dać puchar to "malizna". (tylko nie kicz, że zatańczą po irlandzku}.
brawo
08.02.2010 05:47:27
Brawo dziewczyny - jesteście WIELKIE. Chłopaki z waszego rocznika, chyba by z Wami mięli problem wygrać.
brawo
08.02.2010 05:47:15
Mam nadzieję i zgłaszam do XIII Plebiscytu "7 Wspaniałych" za 2010 r. jako wydarzenie roku: Mistrzostwa Polski U-16 dziewcząt; na najpopularniejszy sportowiec roku: Marta Stodulska i Patrycja Balcerzak. Przykre, że za 2009 rok nie zostały docenione te dziewczyny - Szacowna Kapituła przysnęła.
kibic
07.02.2010 22:26:14
ten plebiscyt mnie rozśmiesza!!!!
co niektórzy głosują sami na siebie:) np. Rosiak:)
kibic
07.02.2010 22:25:55
brawo dziewczyny! jesteście Wielkie!!!
ASIA
07.02.2010 22:25:50
super Dziewczyny!!!
Ola
07.02.2010 22:25:47
Co przedstawia polska piłka nożna? męska :((( ... kobieca jest nawet wyżej.... :) Plebiscyt !!! Proszę wymienić 3 członków kadry narodowej w jakimkolwiek sporcie olimpijskim w ostatnim 25-leciu wychowanych przez trenerów tego miasta.....
Radny
07.02.2010 22:25:34
proszę by wszyscy Radni w końcu się obudzili!!!
doceńcie te dziewczyny, bo skoro Prezydent ma w nosie osiągnięcia tych wspaniałych dziewczyn to szanowni Radni nie muszą brać z Niego przykładu!!!
wstyd patrzeć jak władze Sieradza przyglądają się z boku...
mam nadzieję że po wyborach z nowym Prezydentem i Radą miasta nasze Dziewczyny zostaną DOCENIONE a Klub dostanie wsparcie finansowe!!!
sieradzak
07.02.2010 22:25:25
pewnie że się należała!!! od dłuższego czasu dziewczęta z swoimi występami promują miasto Sieradz!!!
mógłby Prezydent ze świtą Radnych wesprzeć te dziewczyny...
słyszałem że miasto" postarało" i wsparło klub 7 tys zł:)... śmieszna suma!!! to starczy na 3 wyjazdy ligowe...
apeluję do władz Sieradza o...myślenie!!!
...czekać tylko jak inne miasto zgarnie nam dziewczyny sprzed nosa!!!
Sylwia
07.02.2010 18:06:25
Brawo dziewczyny!!!
kibic
07.02.2010 18:06:19
Powiem za Jarosławem Szewczykiem - należało się ale tym dziewczynom przynajmniej jakieś wyróżnienie. Jest jakiś niedosyt.

Więcej informacji

region

Już w tę niedzielę święto lawendy

Dzisiaj, 14:26:12

To będzie już czwarta edycja lawendowego szaleństwa na plantacji "Lawenda za płotem" w Okopach koło Sieradza. W programie: wykłady, pogadanki, warsztaty, spacery, relaks wśród kwiatów, stoiska wystawiennicze, lawendowe pyszności, strefa foto , przejażdżki konne, masaże i wiele innych.

0
region
KULTURA

Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski

Dzisiaj, 14:01:07

Piękne miejsca naszego województwa, wybitni artyści, uznane gwiazdy i znakomity repertuar obejmujący różnorodne gatunki muzyczne - od klasyki, przez jazz, po rozrywkę w nietuzinkowych aranżacjach. Tak będzie wyglądać tegoroczna odsłona Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Będą też bezpłatne wycieczki trasą festiwalowych koncertów.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli z wotum zaufania i absolutorium. Nie było jednomyślności w Radzie Miasta

Dzisiaj, 15:07:06

Prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora otrzymał od Rady Miasta Zduńska wola zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok. Decyzje radnych nie były jednak jednogłośne, za udzieleniem poparcia głosowało 13 radnych, przeciw było 5 radnych.

0
On AirTeraz gra
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
15:10
La Rencontre
Jean-Francois Maurice
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 25.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 25.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
25.06.2026 Rozmowa z pisarką Justyną Rosiak
25.06.2026 Rozmowa z Marcinem Kurzawskim, dyrektorem Warckiego Centrum Kultury
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ

Co, gdzie, kiedy

26.06.2026
Wieczór poetycko - muzyczny: Wianki ze strun i słów
Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18
Kino na leżakach
Rynek w Sieradzu
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
Pokaz malarstwa i ceramiki w ogrodzie z poezją w tle
Ogród przy ul. Mansjonarskiej 15 w Warcie
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
Święto lawendy
Lawenda za płotem, Okopy koło Sieradza
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...