09.10.2019 18:03:59

Zagrają w półfinałach

Za nami dwa mecze 1/4 Okręgowego Pucharu Polski. Zarówno Pogoń Zduńska Wola, jak i Jutrzenka Warta uzyskały awans do następnej rundy. Zduńskowolanie wygrali z LKS Kwiatkowice 3:1, a Juwe ograło Wartę Działoszyn 4:2.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Wszystkie bramki w meczu Pogoni padły w pierwszej połowie. Wynik otworzył Kacper Kosmala. Kwadrans później podwyższył Mateusz Broź. Goście strzelili bramkę kontaktową, ale tuż przed końcem pierwszej połowy wynik spotkania ustalił Adam Konieczny.

Pogoń Zduńska Wola - LKS Kwiatkowice 3:1 (3:1):
1:0 - Kacper Kosmala (12')
2:0 - Mateusz Broź (27')
2:1 - (34')
3:1 - Adam Konieczny (43')

Skład Pogoni: Chruściel - Szarpak, Porada (46' Sławiński), Pasik , Retkowski - Smolarek, Okachi (46' Pęciak), Bartczak (65' Idzikowski), Kosmala (20' Chmielewski) - Konieczny, Broź

Jeszcze więcej bramek padło w spotkaniu Jutrzenki. Już w pierwszej minucie gola głową zdobył Robert Jarecki. Rywale wyrównali w 40 minucie po bramce z rzutu karnego. Na początku drugiej połowy Juwe ponownie objęło prowadzenie za sprawą Emiliana Sulgana, który dobił strzał Adriana Freta. Kilka minut później podwyższył Wiktor Paprota, a na 4:1 strzelił Fret. Goście strzelili jeszcze bramkę na kilka minut przed końćem spotkania.

Jutrzenka Warta - Warta Działoszyn 4:2 (1:1)
1:0 - Robert Jarecki (5')
1:1 - Paweł Marchewka (40')
2:1 - Emilian Sulgan (47')
3:1 - Wiktor Paprota (54')
4:1 - Adrian Fret (59')
4:2 - Jakub Kozica (86')

Skład Jutrzenki: Natorski - Bednarek, Graczykowski, Młynarski (46' Adamiak), Pipczyński (63' Pawlak) - Młynarczyk, Dudek, P.Kobierski, Sulgan - Fret (72' Burski), Jarecki (23' Paprota)

Oprócz Jutrzenki i Pogoni w 1/2 zagrają także Piast Błaszki, który otrzymał wolny los, a także zwycięzca meczu: Warta Sieradz - Orkan Buczek (ten mecz 16 października)