13.10.2019 16:09:03

Kwiatkowice wzięły rewanż

Pogoń Zduńska Wola przegrała na wyjeździe z LKS Kwiatkowice 0:3 w meczu 12. kolejki IV ligi. Był to drugi mecz tych drużyn w tym tygodniu. Wcześniej w pucharze górą była Pogoń.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Po pierwszej połowie Pogoń przegrywała 0:1 po bramce zdobytej przez Jardela Muniz Cruza. Po przerwie Pogoń miała szansę na wyrównanie. Radosław Pęciak znalazł się w dogodnej sytuacji. Strzelił, ale bramkarz z Kwiatkowic obronił to uderzenie. Do dobitki doszedł Wojciech Chmielewski, ale piłka odbiła się od słupka, a następnie od pleców bramkarza i wyszła poza boisko. Kilka minut później gospodarze podwyższyli. Znowu trafił Cruz. Wynik spotkania ustalił Dominik Woźniak, który strzelił z rzutu karnego. W następnej kolejce Pogoń zagra u siebie z Omegą Kleszczów.

LKS Kwiatkowice - Pogoń Zduńska Wola 3:0 (1:0)
1:0 - Jardel Muniz Cruz (32')
2:0 - Jardel Muniz Cruz (53')
3:0 - Dominik Woźniak (68')

Skład Pogoni: Chruściel - Retkowski, Porada, Sławiński, Szarpak (62' Bartczak) - Idzikowski, Pęciak (62' Smolarek), Okachi (75' Pasik), Sarafiński, Chmielewski (62' Kosmala) - Broź (40' Konieczny)