30.10.2019 16:48:42

Wielkie emocje z karnymi na deser

Z piekła na szczebel wojewódzki trafili piłkarze Jutrzenki Warta. W 1/2 Okręgowego Pucharu Polski, Juve wygrało na wyjeździe z Piastem Błaszki po rzutach karnych. Po 120 minutach było 2:2, ale przez większość spotkania to gospodarze prowadzili dwoma golami, mając ponadto o jednego zawodnika więcej na boisku.

Faworytem spotkania była Jutrzenka, która na co dzień gra w IV lidze. Piast rywalizuje w Sieradzkiej Klasie Okręgowej.

Od początku mocno zaczęli goście. Maciej Dudek strzelił z kilkunastu metrów i piłka musnęła słupek. Kilkanaście minut później w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Mariusz Woźniak. Zawodnik Juve strzelił jednak za słabo i Albert Kamańczyk nie miał problemu z obroną. Gospodarze także mieli swoje sytuacje. W 34 minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Dominik Młotkiewicz, który zamiast strzelać, niecelnie podał do kolegi z zespołu. Chwilę później Piast otrzymał rzut wolny z bliskiej odległości od bramki przeciwnika. Do piłki podszedł Adrian Sroczyński, który huknął jak z armaty i pięknym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

W drugiej połowie przewagę w posiadaniu piłki miała Jutrzenka, ale Piast też próbował kąsać. Kolejnego gola mógł zdobyć Sroczyński. Napastnik z Błaszek uderzył z woleja, a piłka uderzyła w boczną siatkę. Tuż po tej akcji, świetną okazję mieli goście, ale piłkarze Michała Łochowskiego zakotłowali się w polu karnym i stracili piłkę na rzecz bramkarza gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Piast ponownie otrzymał rzut wolny. Sroczyński mocno uderzył, bramkarz odbił przed siebie, do dobitki dobiegł Przemysław Peruga i było już 2:0. Chwilę później to Juve miało rzut wolny. Uderzenie Woźniaka przeszło obok bramki. Goście byli sfrustrowani i popełniali coraz więcej przewinień. W konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Dudek. Co nie udawało się w jedenastu, udało się w dziesięciu. Juve zdobyło bramkę kontaktową po strzale Adriana Freta. Na tym się nie skończyło. Jutrzenka wyrównała za sprawą Mariusza Graczykowskiego, który strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik otrzymał czerwoną kartkę, którą po chwili anulowano i zamieniono na żółtą.

Po regulaminowym czasie gry było 2:2 i rozpoczęła się dogrywka. Pierwszy kwadrans był bardzo wyrównany. Szansę na zwycięską bramkę mieli goście i gospodarze. Brakowało jednak skuteczności, podobnie jak i w drugiej części dogrywki. O zwycięstwie zadecydował konkurs rzutów karnych. Tam Jutrzenka wygrała 3:0 po trafieniach: Woźniaka, Graczykowskiego i Freta. Piłkarze Piasta nie trafili nawet w światło bramki, a karne zmarnowali: Sroczyński, Mateusz MaraszekDamian Rymarski.

Piast Błaszki – Jutrzenka Warta (1:0)
1:0 – Adrian Sroczyński (38’)
2:0 – Przemysław Peruga (62’)
2:1 – Adrian Fret (84’)
2:2 – Mariusz Graczykowski (87’)

Skład Piasta: Kamańczyk - Popłonikowski, Maraszek, Garncarek, Majchorwski – Peruga (ż) (115’ Przezdzięk), Sobiś, Młotkiewicz, Rymarski – Goliński (ż), Sroczyński

Skład Jutrzenki: Natorski - Pawlak, Swędrowski, Bednarek, Młynarski (46’ Graczykowski) – Młynarczyk (46’ Sulgan), Dudek (ż:x2 - czerw), P.Kobierski (ż), Woźniak (ż) - Fret, Burski