02.11.2019 16:35:12

Pogoń wyrywa zwycięstwo w końcówce. Jutrzenka po swoje od początku do końca

Wydawało się, że to przeciwnik zainkasuje trzy punkty, ale Pogoń Zduńska Wola po raz kolejny w tym sezonie pokazała, że ma świetny finisz. Zduńskowolanie wygrali u siebie z Polonią Piotrków Trybunalski 2:1 w meczu 15. kolejki IV ligi. Zwycięstwo 3:0 odniosła Jutrzenka Warta, która podejmowała Pelikana II Łowicz.

Polonia od początku stwarzała zagrożenie przed bramką Pogoni. W pierwszych minutach goście zdołali jednak tylko ustrzelić słupek. Pogoń nie pozostawała dłużna. Pod polem karnym Polonii było gorąco, w dobrej sytuacji znalazł się Radosław Pęciak. Ten jednak przegrał pojedynek z golkiperem Polonii. Tuż przed przerwą popisał się Krzysztof Chruściel, który obronił strzał i dobitkę piłkarzy gości.

Bramkarz Pogoni popisał się także w drugiej połowie, kiedy wybronił rzut karny. Gospodarze mieli natomiast szansę po strzale z rzutu wolnego. Mikael Idzikowski uderzył płasko, bramkarz wybił przed siebie, do dobitki dobiegł Kacper Kosmala, ale i tym razem górą był golkiper. Bramki w końcu padły. Najpierw strzelili goście. Na 1:0 trafił pochodzący z Japonii, Rio Suzuki. Kilka minut później piłkę tuż pod poprzeczką umieścił Adam Konieczny. W doliczonym czasie gry Kosmala został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Pogoń, w porównaniu do Polonii nie zmarnowała tak znakomitej okazji. Bezbłędny z jedenastu metrów był Dawid Sarafiński.

Jest to ważne zwycięstwo dla Pogoni, która w ostatnim czasie boryka się z kilkoma kontuzjami, m.in. Adriana Budki czy Mateusza Brozia. Polonia przed tą kolejką zajmowała 3. miejsce w lidze i była stawiana w roli faworyt. Pogoń mimo bardzo wysokiej porażki w pucharze z Wartą Sieradz zdołała się podnieść i pokonać wyżej notowanego rywala. W następnej kolejce zduńskowolanie zagrają na wyjeździe z ostatnim w lidze, Orłem Nieborów.

Pogoń Zduńska Wola – Polonia Piotrków Trybunalski 2:1 (0:0)
0:1 - Rio Suzuki (80')
1:1 - Adam Konieczny (88')
2:1 – Dawid Sarafiński (90+2’)

Skład Pogoni: Chruściel - Porada, Chmielewski (85' Wojda), Kosmala, Smolarek - Majerz, Pęciak, Idzikowski, Okachi - Sarafiński, Bartczak (68' Konieczny)

Spotkanie w Warcie ułożyło się na korzyść gospodarzy, którzy zainkasowali trzy bramki przedostatniej drużynie w lidze. W 24 minucie gola zdobył Adrian Fret, a dwa trafienia tuż po przerwie zapisał na swoim koncie, Maciej Dudek. W następnej kolejce Jutrzenka podejmie ŁKS II Łódź, który dzisiaj rozprawił się z Wartą Sieradz 3:0.

Jutrzenka Warta - Pelikan II Łowicz 3:0 (1:0)
1:0 - Adrian Fret (24')
2:0 - Maciej Dudek (46')
3:0 - Maciej Dudek (56')

Skład Jutrzenki: Natorski - Swędrowski, Adamiak, Młynarski, Pawlak (k) - Fret, Dudek, Piotr Kobierski, Woźniak (78' Młynarczyk) - Burski, Marcin Kobierski (67' Graczykowski)