18.01.2020 19:56:18

Strzelecka przeplatanka

W 15. kolejce Futsal Ekstraklasy, Gatta Active Zduńska Wola czterokrotnie wychodziła na prowadzenie, ale tyle samo razy rywal odrabiał straty. Mecz z Red Dragons Pniewy zakończył się wynikiem 4:4.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Strzelanie dla Gatty rozpoczął Michał Szymczak, który trafił w 5 minucie. Gospodarze odpowiedzieli bramką Adama Wachońskiego. Gatta odzyskała prowadzenia za sprawą niezawodnego Michała Marciniaka. Pod koniec pierwszej połowy Red Dragons ponownie wyrównał po golu Nukri Tchumburidze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2. Po przerwie Gatta znów strzeliła, a autorem bramki był Wiktor Krawcow. Prowadzenie ponownie nie trwało zbyt długo, bo trzy minuty później na 3:3 trafił Andrej Bakłanow. Kocury nie chciały dać za wygraną i stworzyły kolejną sytuację po której padła bramka. Swojego drugiego gola w meczu i 15. w tym sezonie zdobył Marciniak. Historia tego spotkania zatoczyła koło i Red Dragons po raz czwarty wyrównał, ale tym razem zabrakło czasu, by wyprowadzić kolejny cios.

Następny mecz ligowy dopiero za miesiąc. Rywalem będzie Futsal Leszno, z którym wcześniej Gatta zagra u siebie w Pucharze Polski.

Red Dragons Pniewy – Gatta Active Zduńska Wola 4:4 (2:2)
0:1 – Michał Szymczak (5’)
1:1 – Adam Wachoński (7’)
1:2 – Michał Marciniak (13’)
2:2 – Nukri Tchumburidze (19’)
2:3 – Wiktor Krawcow (27’)
3:3 – Andrej Bakłanow (30’)
3:4 – Michał Marciniak (36’)
4:4 – Giorgi Silagava (38’)

Skład Gatty: Słowiński, Dudek, Olczak, Dregier, Sobalczyk, Marciniak, Krawcow, Szymczak, Miłosiński, Dos Santos