01.02.2020 20:37:09

Pięciosetowy bój nie dla sieradzan

To był zapewne najlepszy mecz, jaki kibice w Sieradzu mogli obejrzeć w tym sezonie II ligi. W spotkaniu na szczycie wicelider Tubądzin Volley MOSiR Sieradz przegrał z liderem, Czarnymi Rząśnia 2:3 (23:25; 18:25; 25:18; 25:23; 14:16). Tym samym sieradzanie nie powtórzą wyniku sprzed roku i nie zakończą rundy zasadniczej na 1. miejscu.

Mecz zaczął się od potężnej zagrywki Mateusza Kowalskiego, która złamała przyjęcie zespołu z Rząśni. Pierwszy set był wyrównany, ale zakończył się nieznacznym zwycięstwem gości. Tubądzin Volley przegrywał 3 punktami, ale zdołał doprowadzić do remisu 23:23. W kolejnych dwóch akcjach skuteczniejsi okazali się siatkarze Czarnych Rząśnia i to oni wygrali 25:23.

Gorzej rozpoczęła się druga partia meczu.Goście prowadzili nawet 11:6. W zespole z Rząśni bardzo dobrze funkcjonował blok, który nieraz pokrzyżował szyki graczom Tubądzina Volley. Równie dobrze zawodnicy Czarnych Rząśnia radzili sobie na zagrywce. Sieradzanie za to mieli problemy z dobrym rozegraniem piłki, w konsekwencji czego słabo wyglądała także gra w ataku. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gości 25:18. Przy prowadzeniu 2:0 Czarni Rząśnia zapewnili sobie zwycięstwo w rundzie zasadniczej 3. grupy II ligi.

O przebudzeniu mocy można mówić w trzecim secie. Tym razem sieradzanie skutecznie obijali blok przeciwnika, co zaprocentowało pięciopunktowym prowadzeniem. Zaliczka z początku seta dała więcej swobody w grze sieradzkiej drużyny, która koniec końców wygrała 25:18.

Sieradzanie poszli za ciosem i w czwartej partii wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Nerwowo było jednak w końcówce, kiedy zespół gości zbliżył się na jeden punkty. Podopieczni Bartosza Jabłońskiego nie dali sobie wyrwać zwycięstwa w tym secie i wygrali 25:23.

O losach całego spotkania zadecydował tie-break. Ten przyniósł wiele emocji. Gra wet za wet ostatecznie rozstrzygnęła się na korzyść siatkarzy Czarnych Rząśnia.

Był to przedostatni mecz sezonu zasadniczego. W ostatniej kolejce Tubądzin Volley zagra na wyjeździe z ostatnią w lidze, Bzurą Ozorków. Potem sieradzan czeka gra w play-offach z SMS-em PZPS III Spała.

Wyjściowy skład Tubądzina Volley: Porada, Mysera, Sendalski, Pękalski, Kowalski, Sobolewski
Rezerwowi: Smyrski, Spychała, Rajchelt, Rychtelski, Ślipek, Kujawiak, Wroniecki, Jachowicz

Wyniki 13. kolejki:
SMS PZPS III Spała – Bzura Ozorków 3:2 (23:25, 25:21, 25:19, 24:26, 25:10)
Tubądzin Volley MOSiR Sieradz – Czarni Rząśnia 2:3 (23:25; 18:25; 25:18; 25:23; 14:16)
Lotnik Łęczyca – Sparta Grodzisk Mazowiecki 0:3 (23:25, 15:25, 24:26)
Kasztelan Rozprza – AZS 2020 Częstochowa 1:3 (18:25; 16:25; 25:21; 23:25)