15.02.2020 17:48:29
Sieradz i Zduńska Wola

Było blisko medalu

W Toruniu trwają Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Lekkoatletyce. 4. miejsce w biegu na 1000m U18 zajęła zduńskowolanka, Paulina Rębacz (Żeglina Sieradz), a 5. w skoku w dal U18 był Jakub Kuruc (PARK Zduńska Wola).

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Rębacz poprawiła rekord życiowy czasem 2:58.72. Poprzednią życiówkę ustanowiła na stadionie podczas mistrzostw Polski U16 i wynosiła – 2:59.07. Do podium w Toruniu zabrakło niecałe półtorej sekundy.

Życiówkę skokiem na odległość 6.32 m ustanowił także Kuruc, którego poprzedni najlepszy wynik był o 7 cm gorszy. By zająć 3. miejsce, Kubie zabrakło 11 cm.

6. miejsce w trójskoku U18 zajął Szymon Gabrysiak (PARK), który również poprawił rekord życiowy wynikiem 13.16 m. Na 200 m U20 wystartowali Adam Łukomski (PARK) i Patryk Gawron (MOSiR). W biegu eliminacyjnym Łukomski dobiegł do mety w czasie 22.20, ale został zdyskwalifikowany za przekroczenie toru. Gawron zajął 25. miejsce z wynikiem 22.85 (rekord życiowy).

W sprintach na 60m wystartowali zawodnicy klubu LKS MOSiR Sieradz. W kategorii U18, 9. miejsce zajął Dawid Krupiński (7.35). W starszej kategorii wiekowej, 15. miejsce zajął Gawron (7.11 – wyrównany rekord życiowy), a 20. był Dawid Pawłowski (7.18 – życiówka). 16. pozycję w biegu na 600m U18 zajęła Wiktoria Lewandowska z Żegliny (1:39.71). 20. w biegu na 1000 m U18 był Jakub Ułański (MOSiR) z wynikiem 2:49.47(rekord życiowy).

Na zdjęciu: Paulina Rębacz (w środku)