11.03.2020 11:31:17 (Aktualizacja: 11.03.2020 14:38:55)
region

Placówki oświatowe będą zamknięte

Decyzja premiera Mateusza Morawieckiego w związku z zagrożeniem koronawirusem wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w kraju mają być zamknięte. Nie inaczej będzie w naszym regionie.

(fot. nasze.fm)

- Zamkniemy szkołę, młodzież będzie siedziała w domu do czasu aż epidemia koronawirusa zacznie opadać. Co godzinę sprawdzamy skrzynkę mejlową, wszystkie informacje z kuratorium, od wojewody, ze starostwa, od prezydenta miasta natychmiast są przekazywane - powiedział nam Tomasz Siemionkowicz, dyrektor I LO w Zduńskiej Woli.

Do decyzji premiera Mateusza Morawieckiego odniósł się dziś Paweł Osiewała, prezydent Sieradza:

- Dzisiaj placówki oświatowe jeszcze funkcjonują normalnie, ale od jutra i przez piątek tylko i wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach dla tych mieszkańców, którzy nie będą mieli możliwości zorganizowania opieki dla dzieci. Ci, którzy mogą zorganizować opiekę nie powinni już posyłać dzieci do szkoły. Od poniedziałku szkoły są definitywnie zamknięte - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Sieradza.

Decyzją premiera od 12 do 25 marca publiczne i niepubliczne przedszkola, szkoły i placówki oświatowe nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowaczych, natomiast od najbliższego poniedziałku, 16 marca, placówki mają być zamknięte.

Jak decyzję premiera Mateusza Morawieckiego komentują uczniowie II LO w Zduńskiej Woli?

Przypominamy, że rodzicom dzieci w wieku do 8 lat przysługuje możliwość zwolnienia się u pracodawcy z obowiązku wykonywania pracy, a także otrzymania zasiłku opiekuńczego od ZUS. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ

Komentarze

ku uwadze
12.03.2020 08:12:27
Panowie biskupi wy chyba macie duże braki w edukacji, w czasach zarazy, ludzi chorych pozostawiali na łaskę losu, oznaczali domy zakażone, a potem wywozili na stosy i spalali zwłoki, lub zakopywali do wspólnych mogił. A woda święcona, pomaga jak umarłemu kadzidło. Jest pozbawiona bakterii jeśli przechowuje się ją w srebrnych naczyniach, bo tak działają jony srebra. Te naczynia dawno zniknęły, bo przerobiono je na srebrne łyżki dla hierarchów. Wasza niewiedza, głupota, pycha zdumiewa i nie da się jej niczym wytłumaczyć
Mama
11.03.2020 19:31:27
A nasz biskup Alojzy zachęca dzieci i młodzież do brania udziału wraz z rodzicami w rekolekcjach odwołując jednocześnie wyjazd z pielgrzymką na j.górę spotkania młodych w charłupi nóż a rekolekcje i misje to co nie zgromadzenie masy ludzi a spowiedź obchuchane i opryskane śliną konfesjonały kropielnice pełne wody święconej figurki obcałowywane przecież to masy wirusów przekazywane o komunii z ręki nie mówiąc jak trzeba to trzeba kościoły pozamykać przeczekać pan Bóg się nie obrazi pomodlimy się w domu a podpisy i obrazki to nie wszystko wiara tłumów nie potrzebuje
Pop
11.03.2020 19:13:42
To wina wszystkich wierzących: chrześcijan, żydów czy muzułmanów. Bóg tak chciał.
mariusz
11.03.2020 18:51:57
koscioły tez powinny byc zamkniete
Ola
11.03.2020 17:37:18
Dobrowolnie może i idziesz do kościoła ale stanowisz zagrożenie dla wszystkich ludzi poza kościołem jak jesteś zarażony więc tam gdzie zbiorowisko ludzi powinno być zamknięte na ten czas tak jak szkoły a kościół to nie fabryka i można zamknąć na ten czas epidemii
Ttt
11.03.2020 16:56:40
Kościoły pozamykać tak samo bo ludzie jak barany idą nie patrzą
dosc bronienia kosciola
11.03.2020 16:41:08
to znaczy, ze ludzie, ktorzy dobrowolnie chodza do kosciola moga dobrowolnie pozniej zarazac innych na ulicy, w sklepie, gdziekolwiek indziej?
rodzic
11.03.2020 16:20:45
Problem jest poważny, ale słuchając niektórych rodziców to teraz sobie przypominają, że mają dzieci i co oni mają teraz z nimi zrobić. No jak to wszystko pozamykać, a kto się będzie opiekował naszymi pociechami.
Abc
11.03.2020 16:00:59
Prościej było zamknąć granicę po pierwszych informacjach o koronawirusie i nie byłoby teraz tyle problemów.
XYZ
11.03.2020 15:53:08
Urząd miejski podał informację o zamknięciu szkół i placówek podległych, ale powiat nie zadał sobie najmniejszego trudu przekazać bieżące komunikaty odnośnie szkół i podległych im instytucji.
do paranoja koscielna
11.03.2020 14:54:45
obecność w szkole jest obowiązkowa, do koscioła idziesz dobrowolnie
.
11.03.2020 14:38:49
Tylko żeby nie było tak jak we Włoszech, pozamykane uczelnie to można balować na disco do rana. I teraz wirus tam szaleje
kołtun
11.03.2020 14:14:22
do wszystkich plujących jadem na kościół - nie musisz brać udziału we mszy jest radio lub telewizja zakładając że piszący ta komentarze kiedykolwiek odwiedzili kościół a centra handlowe duże zakłady pracy na miare Sieradza
kołtun
11.03.2020 14:13:28
do wszystkich plujących jadem na kościół - nie musisz brać udziału we mszy jest radio lub telewizja zakładając że piszący ta komentarze kiedykolwiek odwiedzili kościół a centra handlowe duże zakłady pracy na miare Sieradza
pasażer
11.03.2020 14:03:43
Komunikacja Miejska w Sieradzu jeździ wg rozkładów. Żadne linie nie są odwołane. Profilaktycznie lepiej jest jednak kupić bilety np w kiosku lub korzystać z biletomatów (w autobusach, w których są) niż kupować bilet u kierowcy. To tak dla własnego i kierowcy bezpieczeństwa. Autobusy są kilka razy dziennie dezynfekowane specjalnymi środkami.
Tępy rodzic
11.03.2020 13:59:43
Koszmar z zeszłego roku powraca. Z kim ja zostawię mojego bąbelka !? Całego dnia to nawet święty by z nim nie wytrzymał.
Tymczasem
11.03.2020 13:54:47
Szacun dla pracowników handlu , szczególnie kasjerek i kasjerów w marketach. W szkołach i przedszkolach jest populacja , że się tak wyrażę - znana i spisana więc w razie W łatwiej dotrzeć do źródła infekcji. W transporcie i handlu jest to niewykonalne.
ja
11.03.2020 13:36:55
A co z dużymi firmami i kościołami. Przecież zarażony rodzic może przynieść wirusa do domu i zarazić dziecko
MPL
11.03.2020 13:10:13
Komunikacja miejska ?
Anka
11.03.2020 12:57:21
Do paranoja: pojscie do kościoła jest Twoim wyborem. Chcesz to idziesz, nie to nie. Jesli idziesz to na wlasne ryzyko. A szkoly sa obowiazkiem.
Do obserwator
11.03.2020 12:42:26
Tz że wakacje rozpoczną się później .
paranoja koscielna
11.03.2020 12:20:15
szkoły zamkniete a kościoły otwarte
Ja
11.03.2020 12:14:42
Jestem ciekaw, czy teraz ci wszyscy mądrzy rodzice i nie tylko też będą ujadać, że nie ma zajęć lekcyjnych i kto nadrobi zaległości podobnie jak wtedy gdy był strajk nauczycieli. Mają okazję, że niby znowu nie będzie wakacji itd.
Vimes
11.03.2020 12:08:31
Pozwolę sobie skopiować swój komentarz z pokrewnego tu artykułu, zanim wyleje się fala hejtu na te decyzję: Jak czytam niektóre komentarze to nawet cieszę się, że nie każdy może rządzić w tym kraju i jakoś trzeba się dostosowywać. Jesteśmy (jako kraj) na progu epidemii, która ze względu na zaniedbania (nie tylko naszego kraju) na początku akcji z CoViD-2019 rozprzestrzenia się w nieprzewidywalny sposób. Nie możemy przewidzieć, gdzie zdarzy się następny potwierdzony przypadek. Może właśnie w Zduńskiej Woli albo Sieradzu? Ilu znacie zawodowych kierowców, którzy wrócili niedawno z Włoch albo Niemiec? Ilu znacie ludzi, którzy pracują za granicą i przyjechali odwiedzić rodzinę albo doglądać budowy domu? Obecny stan wiedzy pozwala stwierdzić, że zaraża się na dwa tygodnie przed wystąpieniem pierwszych objawów. Kontrolę na granicach obowiązują głównie dla komunikacji zbiorowej. Myślicie że jesteście bezpieczni, ale może żona/siostra/ mąż/brat czy syn/córka już przynieśli Wam to do domu. Może spotkali się z kimś, kto dostał wirusa od kogoś. Najdłuższy łańcuch przekazania (stwierdzony do tej pory) to 4 albo 5 osób. Pierwsza z piątą równie dobrze mogą mieszkać na drugich końcach Polski. Jak możemy ograniczyć epidemię? Ano właśnie ograniczając mieszanie się ludzi. Szkoły, kościoły, markety, baseny, koncerty, a nawet komunikacja miejska czy ogólnie pociągi i autokary. To nie jest z kolei takie proste, bo państwo nie może od tak tego zrobić o ile może w ogóle. Więc niech robią co mogą i ograniczają tam gdzie mogą. I nie krzyczcie, że komuś to się opłaca. Opłaca się wszystkim, którzy za jakiś czas będą mieli tyle szczęścia, żeby móc opowiadać "na całe szczęście mnie to ominęło".
Paweł
11.03.2020 11:46:41
Jestem za, lepiej dmuchać na zimne. Czekam tylko na ifno co z opieką nad dzieckiem.

Więcej informacji

region

Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku

Wczoraj, 15:12:04

Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.

0
Zduńska Wola

Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki

Wczoraj, 13:43:27

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.

6
region

Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki

Wczoraj, 16:02:13

To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

0
On AirTeraz gra
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
03:55
Na kogo mam czekać
Teresa Tutinas
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
23.06.2026 Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej w Zduńskiej Woli. Mówi o nim Katarzyna Biniaszczyk z KPP
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu
22.06.2026 Joanna Lisiecka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu
18.06.2026 Młodzież z Jagiellończyka na Erasmus+ w Finlandii

Co, gdzie, kiedy

24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...