Placówki oświatowe będą zamknięte
Decyzja premiera Mateusza Morawieckiego w związku z zagrożeniem koronawirusem wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w kraju mają być zamknięte. Nie inaczej będzie w naszym regionie.
- Zamkniemy szkołę, młodzież będzie siedziała w domu do czasu aż epidemia koronawirusa zacznie opadać. Co godzinę sprawdzamy skrzynkę mejlową, wszystkie informacje z kuratorium, od wojewody, ze starostwa, od prezydenta miasta natychmiast są przekazywane - powiedział nam Tomasz Siemionkowicz, dyrektor I LO w Zduńskiej Woli.
Do decyzji premiera Mateusza Morawieckiego odniósł się dziś Paweł Osiewała, prezydent Sieradza:
- Dzisiaj placówki oświatowe jeszcze funkcjonują normalnie, ale od jutra i przez piątek tylko i wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach dla tych mieszkańców, którzy nie będą mieli możliwości zorganizowania opieki dla dzieci. Ci, którzy mogą zorganizować opiekę nie powinni już posyłać dzieci do szkoły. Od poniedziałku szkoły są definitywnie zamknięte - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Sieradza.
Decyzją premiera od 12 do 25 marca publiczne i niepubliczne przedszkola, szkoły i placówki oświatowe nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowaczych, natomiast od najbliższego poniedziałku, 16 marca, placówki mają być zamknięte.
Jak decyzję premiera Mateusza Morawieckiego komentują uczniowie II LO w Zduńskiej Woli?
Przypominamy, że rodzicom dzieci w wieku do 8 lat przysługuje możliwość zwolnienia się u pracodawcy z obowiązku wykonywania pracy, a także otrzymania zasiłku opiekuńczego od ZUS. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze