13.03.2020 14:33:12
region

Koronawirus wymusił zmiany w działaniu aptek

Apteki przy wydawaniu lekarstw powinny korzystać ze specjalnie wyznaczonych stref lub z okienek do sprzedaży nocnej. Taką rekomendację wydała Naczelna Izba Aptekarska, a wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

(fot. nasze.fm)

Naczelna Izba Aptekarska rekomenduje aptekom ogólnodostępnym i punktom aptecznym wydawanie pacjentom wszystkich produktów w wyznaczonych strefach lub za pośrednictwem okienek do sprzedaży nocnej.

W ocenie samorządu aptekarskiego zachodzi uzasadniona konieczność ograniczenia bezpośredniej styczności personelu aptek w kontaktach z pacjentami celem uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19.

Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli pacjentom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla fachowego personelu aptek

Byliśmy dziś z mikrofonem przed jedną z aptek w naszym regionie:


ws / źródło: NIA

Komentarze

Joke
15.03.2020 10:35:54
Pozdrawiam aptekę ze zdjęci. Najmilasze farmaceutki i najbogatszy asortyment w mieście a może i w województwie
zawiedziony
14.03.2020 12:09:35
pracuję w dziale obsługi, kontakt mam z osobami, jestem przeziębiony ,pracuję bo muszę. Boję poprosić się o dzień wolny przełożonego, by iść do lekarza, bo mogę stracić pracę (nie raz pokazywał, że dla niego zdrowie swoich podopiecznych nie jest ważne, a jak ktoś chciał iść do lekarza to przełożony "strzelał fochy");( Przełożony mnie unika, rozkazał tylko, żebym wycierał (jako jedyny) ręce swoim ręcznikiem papierowym i powstrzymywał kaszel i katar przy kliencie... Paranoja, taka sytuacja w Polsce...
jolka
14.03.2020 08:44:14
jak właściciel apteki nie chce zainwestować w montaż szyby to sknera totalny
Matylda
14.03.2020 08:28:49
Panie a może łóżka i kawę? A może trzeba było iść do jakiejś innej apteki a nie czekac 30 min.
zbyszek
13.03.2020 23:37:55
Byłem w kolejce do apteki piaty, obsluga niemrawa, czekałem ponad 30 min. APEL do aptekarzy - wystawcie kilka krzeseł dla oczekujących w kolejce!!!!!!!!!!!!!!!
Mieszka
13.03.2020 23:01:37
Do apteki przychodzą chorzy. Więc jak im zakazać wejścia pani panie przesada. Z tego co dziś widziałem to w mojej ulubionej aptece dobrze wyposażonej już są szyby. Dziś stojąc na dworze czułem się bezpieczniej niż w środku nie odebrałem tego jako utrudnienie.
przesada ...
13.03.2020 21:48:14
farmaceuci niech odgrodzą się szybami lub założą maski na twarz i tyle, a na drzwiach apteki napis: "kaszlącym i kichającym wstęp wzbroniony"... w końcu od lat były epidemie grypy a apteki działały normalnie ... nie utrudniajcie ludziom kupować leków
mieszkaniec
13.03.2020 19:44:14
powrót szyb oddzielających do aptek na stałe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w aptekach powinny być tylko leki a nie robić tam pół drogerii
Ankaaaa
13.03.2020 18:26:29
Współczuję
XYZ
13.03.2020 18:14:41
A może straż miejska włączyła się w akcję pozostań w domu i trochę pogoniła młodzież szwędającą się po sklepach bez celu?
Adrian.
13.03.2020 18:11:10
Z całym szacunkiem ale będąc ostatnio w aptece 98 % klientów kaszlało kichało smarkało nie zamykając ust. Kto nam wyda leki jeśli farmaceutów dopadnie. Zaraz po lekarzach pielęgniarkach najbardziej narażeni są oni. Zapas jedzenia można zrobić nawet na kilka tygodni. Zapas leków raczej nie no chyba że wie pani co panią dopadnie.
Mieszkańcy
13.03.2020 14:39:16
A co ze sklepami, tam też powinni wpuszczać po kilka osób dla bezpieczeństwa wszyscy mają być równo traktowani wobec zagrożenia wirusa walczcie kobiety o swoje bezpieczeństwo bo macie największy kontakt z klientami

Więcej informacji

region

Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą

Wczoraj, 22:17:33

Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.

0
Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Wczoraj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Wczoraj, 16:00:22

Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

9
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
05:31
Sto lat czekam na Twój list
Irena Jarocka
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
04.07.2026
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Boisko sportowe w Słomkowie Suchym
Spotkanie przy stacji
Stacja kolejowa Sędzice (gm. Wróblew)
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...