Miasto pomaga przedsiębiorcom
Z powodu pandemii koronawirusa i jej skutków dla przedsiębiorców, prezydent Sieradza podjął decyzję o udzieleniu bonifikat dla przedsiębiorców będących najemcami lokali użytkowych znajdujących się w zasobach komunalnych miasta. Bonifikata w wysokości 95 proc. dotyczy czynszu najmu.
Najemcy lokali użytkowych, którzy chcieliby skorzystać z bonifikaty, powinni złożyć w Urzędzie Miasta Sieradza wniosek za pośrednictwem korespondencji elektronicznej: um@umsieradz.pl (w tytule należy napisać "Ulga czynszowa") lub przesłać pocztą tradycyjną na adres:
Urząd Miasta Sieradza
pl. Wojewódzki 1
98-200 Sieradz
z dopiskiem "Ulga czynszowa"
Wniosek można pobrać ze strony internetowej sieradzkiego magistratu (kliknij TUTAJ). We wniosku należy oznaczyć dane najemcy ubiegającego się o udzielenie bonifikaty, okres, którego bonifikata ma dotyczyć, a także zwięźle opisać okoliczności przemawiające za udzieleniem bonifikaty, w szczególności potwierdzające spadek obrotów itp., dotyczącej złej sytuacji ekonomicznej najemcy, pozostającej w związku z pandemią koronawirusa.
Podane informacje mogą podlegać późniejszej szczegółowej weryfikacji przez Urząd Miasta Sieradza i wówczas najemca może zostać zobowiązany do przedłożenia dodatkowych dokumentów potwierdzających okoliczności wskazane we wniosku.
Informacje o bonifikatach czynszowych można uzyskać pod numerem telefonu: (43) 826 61 63
Natomiast w Zduńskiej Woli obecnie trwają prace nad mechanizmem wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców. Szczegóły mają być znane jeszcze w tym tygodniu.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze