Zamknięta przychodnia POZ przy sieradzkim szpitalu
Dziś od rana zamknięta była przychodnia POZ działająca przy sieradzkim szpitalu. Lekarze w przychodni udzielali teleporad, ale nie przyjmowali pacjentów.
- Dlatego taka sytuacja zaistniała, ponieważ w godzinach nocnych w tych samych pomieszczeniach przyjmujemy pacjentów w ramach świątecznej opieki lekarskiej. Zgłosiła się do nas pacjentka, która zataiła fakt, że miała kontakt z osobą o podwyższonym ryzyku. Przeprowadzamy zawsze z pacjentami wywiad epidemiologiczny w kierunku koronawirusa. Pacjentka udała się do domu, w godzinach rannych wezwała karetkę pogotowia I wtedy powiedziała, że była u nas i że zataiła ten fakt, że miała kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy. Dlatego podjęliśmy takie czynności - zgłosiliśmy ten fakt do sanepidu, personel, który miał bezpośredni kontakt z pacjentką został odizolowany - czeka na wyniki testów laboratoryjnych, pomieszczenia zostały zdezynfekowane, zgodnie zobowiązującymi procedurami, dlatego musieliśmy ten POZ zamknąć - wyjaśnia Grażyna Kieszniewska, rzeczniczka sieradzkiego szpitala i dodaje, że przychodnia jest już gotowa, żeby przyjmować pacjentów.
Pacjentka, własnym środkiem transportu, ponieważ nie było przesłanek medycznych, żeby organizować inny, udała się na badania do szpitala zakaźnego w Łodzi.
Personel, który miał z nią bezpośredni kontakt, w sumie dwie osoby, został poddany kwarantannie domowej.
- Prosimy nie zatajajcie Państwo informacji, że mogliście mieć kontakt z osobami z grupy ryzyka, czy to z kimś, kto wrócił z zagranicy, czy jest w stanie nadzoru epidemiologicznego, to teraz bardzo ważne - apeluje Kieszniewska.
I dodaje, że takie nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tego, że w przychodniach i szpitalach zabraknie lekarzy i pielęgniarek.
W chwili obecnej nie są znane wyniki testów laboratoryjnych pacjentki, która zgłosiła się do szpitalnego POZ.
Przypominamy aktualna sytuacja epidemiologiczna dla powiatu sieradzkiego:
- Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem: 1
- Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 0
- Liczba osób objętych kwarantanną: 112
- Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 142
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze