Nowe obostrzenia w komunikacji miejskiej
W związku z nowymi ograniczeniami wprowadzonymi przez Ministra Zdrowia, w każdym autobusie komunikacji miejskiej może znajdować się jednocześnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacji w Zduńskiej Woli i Sieradzu apelują do pasażerów o stosowanie się do nowego rozporządzenia.
- Apelujemy do pasażerów, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać, pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy o stosowanie się do wprowadzonych zakazów. Przy drzwiach wejściowych każdego autobusu jest informacja o dopuszczalnej liczbie pasażerów w pojeździe na czas wprowadzonych ograniczeń. Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego. Jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs lub rozpatrzenie decyzji o rezygnacji z podróży. Przypominamy jednocześnie o zachowaniu odpowiedniego odstępu między sobą w trakcie podróży autobusem oraz o ogólnym ograniczeniu przemieszczania się komunikacją zbiorową, jeśli to nie jest potrzebne - czytamy w komunikacie MPK Zduńska Wola.
Również przewoźnik z Sieradza zastosował się do nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.
- Monitorujemy, ile osób podróżuje naszymi autobusami. Napełnienie jest niewielkie, w większości przypadków nie przekracza 1/2 ilości miejsc siedzących. Tam, gdzie następują przekroczenia w ilości osób, bisujemy kursy. Stosowne informacje zmieściliśmy w autobusach i na przystankach - podkreśla Arkadiusz Podsiadły, prezes sieradzkiego MPK.
Przypomnijmy, że w związku z odwołaniem zajęć w szkołach, autobusy zduńskowolskiego i sieradzkiego MPK nadal kursują zgodnie z wakacyjno-feryjnymi rozkładami jazdy.
Więcej informacji
Spotkanie z Tymonem Tymańskim
Dzisiaj, 11:11:55
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Tymonem Tymańskim - jednym z najbardziej wszechstronnych i niekonwencjonalnych twórców polskiej kultury współczesnej.
100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie
Dzisiaj, 14:02:20
W minioną sobotę odbyły się uroczyste obchody 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie. Jubileusz zgromadził strażaków, mieszkańców oraz zaproszonych gości, stając się wyjątkową okazją do wspólnego świętowania i podsumowania bogatej historii jednostki.
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.

Komentarze