Nowe obostrzenia w komunikacji miejskiej
W związku z nowymi ograniczeniami wprowadzonymi przez Ministra Zdrowia, w każdym autobusie komunikacji miejskiej może znajdować się jednocześnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacji w Zduńskiej Woli i Sieradzu apelują do pasażerów o stosowanie się do nowego rozporządzenia.
- Apelujemy do pasażerów, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać, pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego prosimy o stosowanie się do wprowadzonych zakazów. Przy drzwiach wejściowych każdego autobusu jest informacja o dopuszczalnej liczbie pasażerów w pojeździe na czas wprowadzonych ograniczeń. Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego. Jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs lub rozpatrzenie decyzji o rezygnacji z podróży. Przypominamy jednocześnie o zachowaniu odpowiedniego odstępu między sobą w trakcie podróży autobusem oraz o ogólnym ograniczeniu przemieszczania się komunikacją zbiorową, jeśli to nie jest potrzebne - czytamy w komunikacie MPK Zduńska Wola.
Również przewoźnik z Sieradza zastosował się do nowego rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.
- Monitorujemy, ile osób podróżuje naszymi autobusami. Napełnienie jest niewielkie, w większości przypadków nie przekracza 1/2 ilości miejsc siedzących. Tam, gdzie następują przekroczenia w ilości osób, bisujemy kursy. Stosowne informacje zmieściliśmy w autobusach i na przystankach - podkreśla Arkadiusz Podsiadły, prezes sieradzkiego MPK.
Przypomnijmy, że w związku z odwołaniem zajęć w szkołach, autobusy zduńskowolskiego i sieradzkiego MPK nadal kursują zgodnie z wakacyjno-feryjnymi rozkładami jazdy.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze