Policja przypomina: słoneczna pogoda nie zwalnia z obostrzeń
Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Chodzi o bezpieczeństwo sanitarne nas wszystkich i spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kontakty z innymi osobami musimy ograniczyć do minimum - przypominają policjanci.
- Zapowiada się słoneczny weekend. Sprzyjać to może pokusie wychodzenia masowo z domów. Rzekomo ustronne, wybrane przez nas miejsce może okazać się także ulubionym miejscem wielu innych osób - mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.
Paweł Chojnowski informuje, że przestrzegania obowiązujących obostrzeń będą pilnować patrolujący miasta i wsie policjanci zarówno z pokładów radiowozów jak i policyjnego śmigłowca. W okolicach Zalewu Sulejowskiego o bezpieczeństwo zadbają mundurowi z ogniwa konnego tomaszowskiej komendy. Wszystko dla zwiększenia Państwa ochrony. Te osoby, które ewidentnie będą wykazywać rażące lekceważenie prawa i zagrożenia muszą liczyć się z konsekwencjami i ukaraniem grzywną.
- Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy między sobą bezpieczne odległości. Zastanówmy się czy spacer nawet jeśli we dwoje czy z rodziną jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym okresie. Obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu. Łódzcy policjanci codziennie kontrolują ponad 8 tysięcy osób przebywających na kwarantannie domowej, w skali kraju to dziesiątki tysięcy. To czy te liczby będą rosły, czy zwiększy się liczba zakażonych zależy od każdego z nas. To ten moment żeby jeszcze mocniej wybrzmiało 'ZOSTAŃ W DOMU!' Dlatego, także w ten newralgiczny weekend, na ulice wyjadą oznakowane radiowozy z urządzeniami nagłaśniającymi, z których pomocą policjanci będą przekazywać jasne i czytelne komunikaty dotyczące nakazów i zakazów związanych z walką z koronawirusem. Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas - przypomina Chojnowski.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze