Dezynfekcja w komunikacji miejskiej
W Zduńskiej Woli rozpoczęła się akcja dezynfekcji przystanków autobusowych. Pierwsza odbyła się w miniony weekend i jak zapowiadają władze miasta będzie realizowana cyklicznie. Także autobusy zduńskowolskiego MPK po każdym kursie są dezynfekowane. Podobne jest w pojazdach MPK w Sieradzu.
- W minioną sobotę zdezynfekowaliśmy 23 wiaty przystankowe na terenie miasta - mówi Konrad Pokora prezydent Zduńskiej Woli. - Wybraliśmy te, gdzie jest największy ruch. Robimy wszystko, żeby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zduńskowolski magistrat zlecił dezynfekcję firmie "CIS". Jest to przedsiębiorstwo, które na co dzień zajmuje się utrzymaniem czystości w mieście. Firma wykonała dezynfekcję używając alkoholowego płynu do mycia i oczyszczania 5L WaBa oraz środka dezynfekującego DEZ-OL. Odkażone zostały wiaty, ławki, słupki z rozkładami jazdy, a także teren wokół przystanków - dodaje włodarz Zduńskiej Woli.
Dezynfekcje będą systematycznie powtarzane. W minioną sobotę w Zduńskiej Woli odkażono przystanki przy:
- ul. Łaskiej - 8 szt.
- pl. Wolności - 2 szt.
- ul. Sieradzkiej 4 szt.
- ul. Kilińskiego 2 szt. (ZUS, SP nr 9)
- ul. Dworcowej 1 szt.
- ul. Leśmiana 1 szt.
- ul. Kościelnej 1 szt. (TBS)
- ul. Paprockiej 1 szt.
- ul. Złotej 2 szt.
- ul. Długiej 1 szt. (Wola)
Specjalne środki ochrony przed koronawirusem obowiązują również komunikacji miejskiej w Sieradzu.
- Dezynfekujemy autobusy na naszej zajezdni, robimy to codziennie. Nasi kierowcy wyposażeni są w płyny dezynfekujące. W każdym autobusie są zamontowane dozowniki z żelem dezynfekującym, które są dostępne dla pasażerów podróżujących naszymi autobusami - powiedział nam Arkadiusz Podsiadły, prezes sieradzkiego MPK.
Przypomnijmy, zgodnie z ostatnimi obostrzeniami rządowymi, w każdym autobusie może znajdować się jednocześnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Przy drzwiach wejściowych każdego autobusu jest informacja o dopuszczalnej ich liczbie.
Autobusy MPK w Sieradzu i Zduńskiej Woli nadal kursują zgodnie z wakacyjno-feryjnymi rozkładami jazdy.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze