Dezynfekcja w komunikacji miejskiej
W Zduńskiej Woli rozpoczęła się akcja dezynfekcji przystanków autobusowych. Pierwsza odbyła się w miniony weekend i jak zapowiadają władze miasta będzie realizowana cyklicznie. Także autobusy zduńskowolskiego MPK po każdym kursie są dezynfekowane. Podobne jest w pojazdach MPK w Sieradzu.
- W minioną sobotę zdezynfekowaliśmy 23 wiaty przystankowe na terenie miasta - mówi Konrad Pokora prezydent Zduńskiej Woli. - Wybraliśmy te, gdzie jest największy ruch. Robimy wszystko, żeby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zduńskowolski magistrat zlecił dezynfekcję firmie "CIS". Jest to przedsiębiorstwo, które na co dzień zajmuje się utrzymaniem czystości w mieście. Firma wykonała dezynfekcję używając alkoholowego płynu do mycia i oczyszczania 5L WaBa oraz środka dezynfekującego DEZ-OL. Odkażone zostały wiaty, ławki, słupki z rozkładami jazdy, a także teren wokół przystanków - dodaje włodarz Zduńskiej Woli.
Dezynfekcje będą systematycznie powtarzane. W minioną sobotę w Zduńskiej Woli odkażono przystanki przy:
- ul. Łaskiej - 8 szt.
- pl. Wolności - 2 szt.
- ul. Sieradzkiej 4 szt.
- ul. Kilińskiego 2 szt. (ZUS, SP nr 9)
- ul. Dworcowej 1 szt.
- ul. Leśmiana 1 szt.
- ul. Kościelnej 1 szt. (TBS)
- ul. Paprockiej 1 szt.
- ul. Złotej 2 szt.
- ul. Długiej 1 szt. (Wola)
Specjalne środki ochrony przed koronawirusem obowiązują również komunikacji miejskiej w Sieradzu.
- Dezynfekujemy autobusy na naszej zajezdni, robimy to codziennie. Nasi kierowcy wyposażeni są w płyny dezynfekujące. W każdym autobusie są zamontowane dozowniki z żelem dezynfekującym, które są dostępne dla pasażerów podróżujących naszymi autobusami - powiedział nam Arkadiusz Podsiadły, prezes sieradzkiego MPK.
Przypomnijmy, zgodnie z ostatnimi obostrzeniami rządowymi, w każdym autobusie może znajdować się jednocześnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Przy drzwiach wejściowych każdego autobusu jest informacja o dopuszczalnej ich liczbie.
Autobusy MPK w Sieradzu i Zduńskiej Woli nadal kursują zgodnie z wakacyjno-feryjnymi rozkładami jazdy.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze