31.03.2020 15:21:42
Sieradz i Zduńska Wola

Dezynfekcja w komunikacji miejskiej

W Zduńskiej Woli rozpoczęła się akcja dezynfekcji przystanków autobusowych. Pierwsza odbyła się w miniony weekend i jak zapowiadają władze miasta będzie realizowana cyklicznie. Także autobusy zduńskowolskiego MPK po każdym kursie są dezynfekowane. Podobne jest w pojazdach MPK w Sieradzu.

(fot. materiały UM Zduńska Wola)

W minioną sobotę zdezynfekowaliśmy 23 wiaty przystankowe na terenie miasta - mówi Konrad Pokora prezydent Zduńskiej Woli. - Wybraliśmy te, gdzie jest największy ruch. Robimy wszystko, żeby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zduńskowolski magistrat zlecił dezynfekcję firmie "CIS". Jest to przedsiębiorstwo, które na co dzień zajmuje się utrzymaniem czystości w mieście. Firma wykonała dezynfekcję używając alkoholowego płynu do mycia i oczyszczania 5L WaBa oraz środka dezynfekującego DEZ-OL. Odkażone zostały wiaty, ławki, słupki z rozkładami jazdy, a także teren wokół przystanków - dodaje włodarz Zduńskiej Woli.

Dezynfekcje będą systematycznie powtarzane. W minioną sobotę w Zduńskiej Woli odkażono przystanki przy:

  • ul. Łaskiej - 8 szt.
  • pl. Wolności - 2 szt.
  • ul. Sieradzkiej 4 szt.
  • ul. Kilińskiego 2 szt. (ZUS, SP nr 9)
  • ul. Dworcowej 1 szt.
  • ul. Leśmiana 1 szt.
  • ul. Kościelnej 1 szt. (TBS)
  • ul. Paprockiej 1 szt.
  • ul. Złotej 2 szt.
  • ul. Długiej 1 szt. (Wola)
Także autobusy zduńskowolskiego MPK po każdym kursie są dezynfekowane. Obowiązuje zakaz korzystania z przednich drzwi. Nie można też zakupić biletu u kierowcy.

Specjalne środki ochrony przed koronawirusem obowiązują również komunikacji miejskiej w Sieradzu.

- Dezynfekujemy autobusy na naszej zajezdni, robimy to codziennie. Nasi kierowcy wyposażeni są w płyny dezynfekujące. W każdym autobusie są zamontowane dozowniki z żelem dezynfekującym, które są dostępne dla pasażerów podróżujących naszymi autobusami - powiedział nam Arkadiusz Podsiadły, prezes sieradzkiego MPK.

Przypomnijmy, zgodnie z ostatnimi obostrzeniami rządowymi, w każdym autobusie może znajdować się jednocześnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Przy drzwiach wejściowych każdego autobusu jest informacja o dopuszczalnej ich liczbie.

Autobusy MPK w Sieradzu i Zduńskiej Woli nadal kursują zgodnie z wakacyjno-feryjnymi rozkładami jazdy.

ws / źródło: UM Zduńska Wola, MPK Sieradz

Komentarze

do Gapy
03.04.2020 21:18:09
Gapo, jesteś super!
Gapa
03.04.2020 17:47:19
MPK powinno odkażać autobusy razem z pasażerami.
do 15:47:05
03.04.2020 11:54:52
Grzeczniej koleżanko, czasy SB już minęły.
Typ
02.04.2020 22:35:31
Piśmienni masochosci na eterze. Żal mi was, na wszystkim się znacie, wszędzie byliście. To się teraz nazywa fachowcy internetowi, co poczytają w necie to pitolą na lewo, prawio. Żałosne
trzeźwy jeszcze
02.04.2020 17:49:54
ale macie problemy, spierać się na fm i spinać.. obydwaj byście się lepiej za robotę zabrali zamiast marudzić. za dużo czasu albo kwarantanna przymusowa.
Szofer
02.04.2020 16:28:37
Ciekawe czy uciekający na zwolnienie w Mpk w Sieradzu spędzają czas w domu czy ogródki działkowe ?? Sprawdzimy.
S do S
02.04.2020 15:47:05
Do S a Ty się weź pracujący ciężko w MPKdo roboty zamiast siedzieć w internecie i obdarowywać innych ba jak widać są lepszy nie jesteś Wielce ZAPRACOWANY i we wszystkim zorientowany P. S- zamieszczający komentarze na forum w godzinach pracy. Pozdrawiam serdecznie i mniej jadu życzę bo to zmniejsza odporność
spostrzegawczy
02.04.2020 13:45:29
po wprowadzeniu ograniczeń w podróżowaniu (co drugie miejsce puste) może wreszcie autobusy będą pełne... blehehehe
Sieradzak
01.04.2020 21:29:14
Mam wrażenie, że jesteś urzędnikiem i nic mnie nie dziwi.. W każdym razie pozdrawiam Sieradzanina i na marginesie, lubię jak ktoś mnie kontruje w dyskusji i tutaj pełen szacunek za inteligencje bo się nie dajesz.. Serdeczne pozdrowienia dla Ciebie..
do Sieradzak
01.04.2020 20:51:49
Z treści artykułu wcale nie wynika, że MPK dezynfekuje autobusy i przystanki kilka razy dziennie. Pewnie gdyby to robili to najwięksi jątrzyciele nie uciekaliby swoim starym zwyczajem na zwolnienia lekarskie. Jeśli ktoś ma problem z pojmowaniem to właśnie ty tzw. Sieradzaku.
Sieradzak
01.04.2020 18:16:28
Ktoś sobie tu lubi popisać elaboraty widzę. Jeżeli MPK dezynfekuje kilka razy dziennie autobusy i także przystanki co wynika z artykułu powyższego i ktos uważa że to nic nie daje ponieważ powinni to robić wg niego co chwilę to ja mogę wyłącznie się modlić za takich ludzi i lepszy rozum. Na ile dają radę to działają i na ile ich stać oczywiście żeby uchronić ile się da podróżnych przed wirusem.. Czy to tak trudno opanować rozumem?
zdrowy
01.04.2020 12:50:37
Tak jak wg ostatnich zarządzeń sklepy muszą zapewnić klientom rękawiczki przy wejściu do sklepu, tak w autobusach/pociągach przewoźnik (MPK, PKS, PKP i in.) powinni mieć taki obowiązek. Jednak każdy zdrowo myślący pasażer powinien mieć przy sobie rękawiczki ochronne i choćby chusteczki higieniczne, które pomogą przy zakupie biletu w biletomacie. Myślenie o swoim i innych bezpieczeństwie jest podstawą w takich sutuaciach. Zdrowia życzę wszystkim.
Sieradzanin
01.04.2020 09:15:48
Do Sieradzaka Nie każde działanie ma sens. Nie wolno postępować tak, zwłaszcza w obecnej sytuacji, żeby robić coś (dezynfekować przystanki) dla robienia, żeby tylko ludzie widzieli (to tylko działania psychologiczne, które nic nie przynoszą - oprócz chwilowej czystości przystanków). Tak, jak pisałem. Gdyby te przystanki po kilka-kilkanaście razy dziennie dezynfekowali to byłoby OK. Dezynfekowanie raz na kilka dni przynosi tylko chwilowy efekt. Tak samo dezynfekcja klatek schodowych czy domofonów? Nie do zrobienia by było skuteczne. Lepiej dbać o osobistą ochronę (czystość). Działajmy ale z głową i rozsądnie.
Jan
01.04.2020 08:28:58
Nie rozumiem czemu mpk wypuszcza w trasę autobusy którymi prawie nikt nie jeździ?
.
01.04.2020 07:58:30
kiedy będą dezynfekowane przestrzenie miejskie, czy jest takie rozwiązanie brane pod uwagę - proszę Redakcję o dopytanie Włodarzy miast.
Pasażer
01.04.2020 07:26:55
Zamontujcie dozowniki z płynem dezynfekcyjnym w autobusach
Sieradzak 1
01.04.2020 07:06:45
Każde działanie w tym zakresie ma sens!, powinno być i jedno i drugie oczywiście ale pisanie że dezynfekcja nawet rzadko nie ma sensu jest głupie. To nic nie róbmy i tyle..
Dbajmy o siebie i swoje środowisko
31.03.2020 22:37:28
Super, dziękujemy. Moze teraz czas na akcje SM lokator? Czy nasze przechodnie, szpitale są bezpieczne? Czy są tam robione testy ludzi pracujących? Albo chociaż temperatury? Co myślicie o zaangażowaniu ochotniczej straży pożarnej w patrolowaniu miasta czy nie zbiera się młodzież ludzie? Nie muszą interweniować, ale chociaż ostrzegać, przeganiać, albo zawiadamiać policję straż miejska, być może trochę by odciążyło to policję. Jak wygramy z epidemia to pójdziemy na wspólny spacer i kupimy nasze polskie produkty.
S
31.03.2020 22:01:19
W Mpk to pracująca emerytka od bhp niech się wreszcie weźmie do roboty i dezynfekuje zamiast plotkowac.
do WEB
31.03.2020 21:00:31
W autobusach są dezynfekowane barierki ,poręcze itp..A przystanki należą do gmin i zarządcy drogi.
Kibic 1956
31.03.2020 19:51:57
Spółdzielnia Mieszkaniowa klatki schodowe i śmietniki .Żródła zarażenia !!
Sieradzanin
31.03.2020 19:51:31
Dezynfekcja przystanków jest bezsensowna. Kilka razy dziennie to może miałoby to sens, ale raz na tydzień czy dwa... Lepsze są te dozowniki z płynem dla pasażerów.
Web
31.03.2020 18:03:55
A jak jest w PKS-ie?
Kalina
31.03.2020 16:11:55
W Zduni przystanki , a w Sieradzu ? Nic na ten temat ?

Więcej informacji

region

Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku

Wczoraj, 15:12:04

Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.

0
Zduńska Wola

Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki

Wczoraj, 13:43:27

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.

6
region

Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki

Wczoraj, 16:02:13

To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

0
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
03:53
My
Kamil Bednarek
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
03:55
Na kogo mam czekać
Teresa Tutinas
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
23.06.2026 Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej w Zduńskiej Woli. Mówi o nim Katarzyna Biniaszczyk z KPP
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu
22.06.2026 Joanna Lisiecka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu
18.06.2026 Młodzież z Jagiellończyka na Erasmus+ w Finlandii

Co, gdzie, kiedy

24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...