Nie wyjeżdżajmy na Wielkanoc. Rząd zaleca pozostanie w domach
Taki apel wystosowali dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
Minister zdrowia ocenił, że w najbliższych dniach liczba zachorowań będzie rosnąć i nic nie wskazuje na to, żeby epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach. Jak podkreślił, w każdym tygodniu treść rozporządzeń dotyczących zaleceń i obostrzeń dla obywateli będzie dostosowywana do bieżącej sytuacji.
- Wiemy, że zbliżają się święta Wielkiej Nocy i też będziemy musieli tutaj przeanalizować i zareagować na tę wyjątkową sytuację - mówił.
Zarówno minister zdrowia, jak i szef KPRM apelowali, aby w Wielkanoc pozostać w domu i maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się.
- Rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży, aby w te święta pozostać w domach - mówił Dworczyk.
Podobny apel wystosował minister zdrowia.
- To są święta nowego życia i oby takie były i postarajmy się, żeby były symbolem życia, a nie epidemii, która może zdziesiątkować nas, jeżeli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie - podkreślił Szumowski
Pytany o ewentualne nowe obostrzenia, które mają zostać wprowadzone po świętach, odpowiedział, że swoje rekomendacje przedstawi w tym tygodniu premierowi.
Z ostatniego raportu ministerstwa zdrowia wynika, że w naszym kraju na Covid - 19 zachorowały 3503 osoby, 116 wyzdrowiało, a 73 zmarły. W województwie łódzkim zakażonych jest 248 osób, zmarły 3, a wyleczono 22 pacjentów.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze