Nie wyjeżdżajmy na Wielkanoc. Rząd zaleca pozostanie w domach
Taki apel wystosowali dziś podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
Minister zdrowia ocenił, że w najbliższych dniach liczba zachorowań będzie rosnąć i nic nie wskazuje na to, żeby epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach. Jak podkreślił, w każdym tygodniu treść rozporządzeń dotyczących zaleceń i obostrzeń dla obywateli będzie dostosowywana do bieżącej sytuacji.
- Wiemy, że zbliżają się święta Wielkiej Nocy i też będziemy musieli tutaj przeanalizować i zareagować na tę wyjątkową sytuację - mówił.
Zarówno minister zdrowia, jak i szef KPRM apelowali, aby w Wielkanoc pozostać w domu i maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się.
- Rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży, aby w te święta pozostać w domach - mówił Dworczyk.
Podobny apel wystosował minister zdrowia.
- To są święta nowego życia i oby takie były i postarajmy się, żeby były symbolem życia, a nie epidemii, która może zdziesiątkować nas, jeżeli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie - podkreślił Szumowski
Pytany o ewentualne nowe obostrzenia, które mają zostać wprowadzone po świętach, odpowiedział, że swoje rekomendacje przedstawi w tym tygodniu premierowi.
Z ostatniego raportu ministerstwa zdrowia wynika, że w naszym kraju na Covid - 19 zachorowały 3503 osoby, 116 wyzdrowiało, a 73 zmarły. W województwie łódzkim zakażonych jest 248 osób, zmarły 3, a wyleczono 22 pacjentów.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze