WFOSiGW pomoże łódzkim szpitalom
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przygotował program wsparcia dla szpitali z terenu województwa łódzkiego zaangażowanych w walkę z epidemią Covid-19. Chodzi o pokrycie kosztów utylizacji odpadów medycznych.
Jednym z priorytetów szpitali zmagających się ze skutkami epidemii Covid-19 jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy mogą mieć styczność z odpadami medycznymi. WFOŚiGW w Łodzi pragnie pomóc finansowo szpitalom w bezpiecznym zagospodarowaniu zużytych ubrań ochronnych i maseczek, wykorzystywanych przez personel medyczny.
Budżet programu wsparcia szpitali w walce z epidemią koronawirusa w województwie łódzkim wyniesie 3.000.000 zł:
- Dofinansowanie w formie dotacji może wynieść do 99 proc. kosztów kwalifikowanych (za czas od 14.03 do zakończenia stanu epidemii, jednak nie później niż do 31.12.2020 r.)
- Maksymalna kwota dofinansowania na jedną placówkę to 200.000 zł.
- Termin składania wniosków: od 20 kwietnia 2020 r.
- Treść programu oraz wniosek o dotację będą do pobrania na stronie: www.wfosigw.lodz.pl
DODATKOWO:
16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże wsparcie finansowe szpitalom zakaźnym. Dzięki zaangażowaniu wszystkich funduszy 50 szpitali w całym kraju otrzyma wsparcie na łączną kwotę 3.270.000 zł. W województwie łódzkim wsparcie finansowe otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu w kwocie 200.000 zł.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze