Chirurgia w Zduńskiej Woli, otolaryngologia w Sieradzu czasowo zamknięte
Ze względu na podejrzenie koronawirusa nie funkcjonuje oddział chirurgiczny szpitala w Zduńskiej Woli. Zamknięto też oddział otolaryngologiczny w szpitalu w Sieradzu. Tu zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone testem u jednej z osób z personelu medycznego.
Wstrzymano przyjęcia oraz wypisy z tych oddziałów. Personel oraz pacjenci są poddawani testom na obecność SARS-CoV-2.
- Zostały zrobione testy lekarzom na oddziale chirurgicznym. Jeden z lekarzy ma wynik nierozstrzygnięty, więc musimy go powtórzyć po 48 godzinach. Dwójka lekarzy ma wynik ujemny. Póki co są to działania czysto profilaktyczne. Dzisiaj rozpoczynamy testowanie wszystkich pracowników i pacjentów z tego oddziału. Zrobimy także testy wszystkim na bloku operacyjnym. Wstrzymujemy ruchu na oddziale chirurgicznym i czekamy na ostateczne wyniki testów. Mam nadzieję, że będziemy je mieli w ciągu 24 godzin i wtedy będziemy mogli podjąć dalsze działania - powiedział nam Janusz Ratajczyk, prezes Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego i dodaje, że do czasu otrzymania wyników testów, pacjenci oraz personel oddziału chirurgicznego pozostają na miejscu - Jest to swego rodzaju kwarantanna. Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że gdyby okazało się, że ktoś ma wynik dodatni, to będziemy musieli go szukać. Wszyscy zostają na oddziale. Czekamy na wyniki - wyjaśnia Ratajczyk.
Zakażenie koronawirusem zostało z kolei potwierdzone testem u jednej z osób z personelu medycznego w sieradzkim szpitalu. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Grażyny Kieszniewskiej, rzeczniczki szpitala wynika, że to jeden z pracowników oddziału otolaryngologicznego. Ten odział został zamknięty.
- Trwa postępowanie epidemiologiczne, ustalamy z kim ta osoba miała kontakt, te informacje są przekazywane do sanepidu i zgodnie z zaleceniami będziemy teraz badać osoby, które mogły mieć kontakt z zakażoną osobą. Pozostałe oddziały działają, zachowujemy wszystkie procedury, które zostały wprowadzone,nie ma odwiedzin, personel nie przemieszcza się po szpitalu - wyjaśnia Kieszniewska.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze