Sieradzki szpital wstrzymuje przyjęcia na oddziały
To skutek decyzji wydanej wczoraj przez wojewodę łódzkiego. - Pacjenci, którzy przebywają na oddziałach mają zapewnioną opiekę medyczną, czynne są też przyszpitalne poradnie lekarskie, ale działają w trybie teleporad - wyjaśnia Grażyna Kieszniewska, rzeczniczka Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Dodaje, że wraz z decyzją wydaną wczoraj przez wojewodę, szpital otrzymał też instrukcję postępowania opracowaną przez Łódzkiego Inspektora Sanitarnego.
- Ta instrukcja sankcjonuje dotychczasowe działania dyrekcji szpitala, wynika z niej, że mamy wstrzymać przyjęcia na oddziały. W instrukcji znalazły się też zalecenia, że minimum raz w tygodniu pracownicy szpitala i pacjenci w nim przebywający mają być badani pod kątem zakażenia koronawirusem - wyjaśnia Kieszniewska.
W tej chwili w szpitalu nie ma pacjentów zakażonych Covid 19, zostali przewiezieni do szpitali im. Biegańskiego w Łodzi, a także do szpitali w Zgierzu i w Wolicy. W sumie potwierdzono zakażenie u 60 osób, ostatni pacjent z pozytywnym wynikiem został przewieziony do szpitala zakaźnego 15 czerwca.
Ostatnie wyniki potwierdziły zakażenie Covid 19 u dwóch osób z personelu.
- Zakażony personel przebywa na kwarantannie, jak tylko pracownicy szpitala otrzymają wyniki, że są zdrowi, wrócą do pracy - wyjaśnia rzeczniczka sieradzkiego szpitala.
Pacjentów wymagających hospitalizacji będą przyjmowały szpitale ościenne, a w nagłych przypadkach, kiedy nie będą mogli być dalej przewożeni, szpital udzieli im pomocy medycznej.
Poradnie przyszpitalne są gotowe do przyjęcia pacjentów, ale ci powinni przede wszystkim korzystać z teleporad.
Wydana wczoraj decyzja wojewody łódzkiego dotyczy też wstrzymania przyjęć do Szpitala Psychiatrycznego w Warcie.
Szpitale wrócą do pracy dopiero, kiedy nie będzie potwierdzonych przypadków zakażenia zarówno wśród pracowników i pacjentów.
Ostatnie wyniki potwierdziły zakażenie Covid 19 u dwóch osób z personelu.
Grażyna Kieszniewska była dziś gościem w porannym programie Naszego Radia, rozmowy z rzeczniczką szpitala możecie posłuchać poniżej:
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze