26.07.2020 19:00:34

Punkt na początek sezonu

W 1. kolejce IV ligi Jutrzenka Warta zremisowała z Andrespolią Wiśniowa Góra 1:1. Trafienie Piotra Burskiego było pierwszym dla drużyny z naszego regionu w sezonie 2020/2021.

Już początek spotkania zapowiadał ostrą walkę. W pierwszych minutach sytuacje bramkowe miała zarówno jedna, jak i druga drużyna. Przed dobrą szansą stanął, m.in. Adrian Fret. Po podaniu Burskiego znalazł się tuż przed bramką przeciwnika, jednak piłka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Z gola jako pierwsi cieszyli się goście. Bramkarz Jutrzenki Michał Chachuła nie złapał prostej piłki po uderzeniu z rzutu wolnego. W polu karnym doszło do sporego zamieszania, gdzie nogę skutecznie dostawił Kamil Staniewski. W ten sposób to Andrespolia objęła prowadzenie. Przy tej akcji kontuzji doznał Chachuła, którego zmienił Wiktor Wojciechowski. Juve wyrównało w 36 minucie. Burski otrzymał dobre podanie, po którym znalazł się sam na sam z bramkarzem. Napastnik nie zmarnował tej okazji i uderzył pod nogami golkipera, prosto do siatki przeciwnika.

W drugiej połowie kolejną bramkę mógł zdobyć Burski. Dobrze znalazł się w polu karnym rywala, ale nie doszedł do piłki po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Ten sam zawodnik uderzył później z główki tuż nad poprzeczką.

Jutrzenka Warta – Andrespolia Wisniowa Góra 1:1 (1:1)
0:1 – Kamil Staniewski (18’)
1:1 – Piotr Burski (36’)

Skład Jutrzenki: Chachuła (19’ Wojciechowski) – Dryka, Bednarek, Młynarski, Pawlak – Fret, Kobierski, Dudek, Ręcicki (62’ Jarecki) Lewandowski (ż), Burski

LKS Kwiatkowice – Orkan Buczek 1:1
Czarni Rząśnia – Warta Sieradz (odwołany)

Kolejny mecz Jutrzenka rozegra w środę. O 17:30 na swoim boisku Jue podejmie Pelikana Łowicz w ramach półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Natomiast w następnej kolejce IV ligi Juve zagra na wyjeździe z Włókniarzem Zelów.