Koronawirus w jednostce wojskowej w Sieradzu
U trzech żołnierzy 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia wykryto koronawirusa. 15 osób z kontaktu z zarażonymi przebywa na kwarantannie. Jednostka wydała dziś, 30 lipca, oświadczenie w tej sprawie.
Oświadczenie 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia z 30.07.2020 r.:
Koronawirusa zdiagnozowano u dwóch podoficerów, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy (podwyższona temperatura i ogólne osłabienie). Po telefonicznej konsultacji ze szpitalem jednoimiennym w Łodzi, wykonali testy, które dały wynik pozytywny. W związku z zaistniałą sytuacją, 15 osób mających kontakt z zarażonymi zostało poddanych kwarantannie. Grupa Zabezpieczenia Medycznego jednostki wojskowej w Sieradzu, na podstawie wywiadu, określiła grupę osób które w ostatnim czasie miały kontakt z zarażonymi. Następnie przesłała te informacje do Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Bydgoszczy. W tej sytuacji WOMP, działając na podstawie odrębnych przepisów, nałożył na wskazane osoby kwarantannę, wydając odpowiednie decyzje administracyjne. Osoby poddane kwarantannie będą miały w dniach 3 i 4 sierpnia wykonane testy na obecność wirusa. W zależności od wyniku, kwarantanna zostanie przedłużona lub żołnierze powrócą do wykonywania swoich obowiązków służbowych.
W związku z zaistniałą sytuacją podjęto działania profilaktyczne, polegające na odkażeniu i ozonowaniu pomieszczeń, w których przebywali zarażeni żołnierze.
Koronawirusa zdiagnozowano również u jednego szeregowego. Żołnierz zaraził się przebywając na urlopie wypoczynkowym, a więc nie miał kontaktu ze stanem osobowym brygady. Trójka chorych nie jest hospitalizowana, przebywają w domowej izolacji.
Informuję również, że w wojsku wprowadzono zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego. Dotyczą one stosowania zasad higieny, ograniczenia lub wstrzymania udziału w szkoleniach oraz w imprezach masowych, ograniczenia lub całkowitego wstrzymania wyjazdów w rejony dużego ryzyka zachorowań, prowadzenia działań informacyjnych z zakresu profilaktyki. Dzięki temu przypadki zachorowań w Siłach Zbrojnych są marginalne i nie wpływają na zdolności bojowe Sił Zbrojnych.
Beata Michalska
Rzecznik Prasowy 15 SBWD
Więcej informacji
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka ?We śnie?
Dzisiaj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Dzisiaj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.
Samoloty F-35 na wyposażeniu Wojska Polskiego
Dzisiaj, 14:01:33
Polskie Siły Powietrzne oficjalnie wzbogaciły się o samoloty F-35. To istotny element modernizacji armii i wzmacniania bezpieczeństwa Polski. Dziś odbyła się uroczystość powitania pierwszych myśliwców F-35 „Husarz” w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Komentarze