30.07.2020 10:40:50
Sieradz

Koronawirus w jednostce wojskowej w Sieradzu

U trzech żołnierzy 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia wykryto koronawirusa. 15 osób z kontaktu z zarażonymi przebywa na kwarantannie. Jednostka wydała dziś, 30 lipca, oświadczenie w tej sprawie.

(fot. nasze.fm)

Oświadczenie 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia z 30.07.2020 r.:

Koronawirusa zdiagnozowano u dwóch podoficerów, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy (podwyższona temperatura i ogólne osłabienie). Po telefonicznej konsultacji ze szpitalem jednoimiennym w Łodzi, wykonali testy, które dały wynik pozytywny. W związku z zaistniałą sytuacją, 15 osób mających kontakt z zarażonymi zostało poddanych kwarantannie. Grupa Zabezpieczenia Medycznego jednostki wojskowej w Sieradzu, na podstawie wywiadu, określiła grupę osób które w ostatnim czasie miały kontakt z zarażonymi. Następnie przesłała te informacje do Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Bydgoszczy. W tej sytuacji WOMP, działając na podstawie odrębnych przepisów, nałożył na wskazane osoby kwarantannę, wydając odpowiednie decyzje administracyjne. Osoby poddane kwarantannie będą miały w dniach 3 i 4 sierpnia wykonane testy na obecność wirusa. W zależności od wyniku, kwarantanna zostanie przedłużona lub żołnierze powrócą do wykonywania swoich obowiązków służbowych.

W związku z zaistniałą sytuacją podjęto działania profilaktyczne, polegające na odkażeniu i ozonowaniu pomieszczeń, w których przebywali zarażeni żołnierze.

Koronawirusa zdiagnozowano również u jednego szeregowego. Żołnierz zaraził się przebywając na urlopie wypoczynkowym, a więc nie miał kontaktu ze stanem osobowym brygady. Trójka chorych nie jest hospitalizowana, przebywają w domowej izolacji.

Informuję również, że w wojsku wprowadzono zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego. Dotyczą one stosowania zasad higieny, ograniczenia lub wstrzymania udziału w szkoleniach oraz w imprezach masowych, ograniczenia lub całkowitego wstrzymania wyjazdów w rejony dużego ryzyka zachorowań, prowadzenia działań informacyjnych z zakresu profilaktyki. Dzięki temu przypadki zachorowań w Siłach Zbrojnych są marginalne i nie wpływają na zdolności bojowe Sił Zbrojnych.

Beata Michalska
Rzecznik Prasowy 15 SBWD

ws / źródło: 15 SBWD

Komentarze

Misiek1964
31.07.2020 10:12:00
Rezerwa,cwiczenia w tym roku w dobie wirusa ? Widzę dalej tam problemy z myśleniem co niektórzy mają.
ono
30.07.2020 22:31:14
ktoś tu kłamie...........i to bardzooooooooooooooooooo
dwdqd
30.07.2020 22:11:17
Najlepiej niech zamkną całą armię na kwarantannie,
Max
30.07.2020 22:11:04
Może zmienią Dyrektora jak W Szpitalu
MIKI
30.07.2020 21:52:02
Ale o tym iż zarażeni Covidem mieli służby i kontakt z innymi żołnierzami to cisza Gratuluję szybkości reagowania.
Jan
30.07.2020 21:47:56
To oświadczenie to lipa. Żołnierze nic nie piszą bo się boją. Jak zachorujesz to nie dostaniesz nagrody czy urlopu. Lepiej przyjść chorym. Ochronić może tylko OP1 ale wycofali. Zero jakiejkolwiek profilaktyki. Wszyscy się boją w JW ale nie Covida. Wszystko leży. Koszmar.
Ju
30.07.2020 19:46:34
Scanfil ma się uczyć ? Chyba nigdy nie byłeś w wojsku, a na pewno nie w JW1551 :) Gratuluje wprowadzania zasad higieny po 70 latach :))
Ja
30.07.2020 19:43:54
Najgorsze jest to, że przychodzi się do pracy źle się czując i się nie myśli o innych. Nie wspominając że i sobie pogarszają stan zdrowia.
Wyjście awaryjne
30.07.2020 18:44:45
Obcy atakują ! A mówiła Merkel żeby Niemcy robili zapasy na co najmniej dwa tygodnie ??? Coś od dawna wisiało w powietrzu...
Leśny Dziad
30.07.2020 18:40:31
Covid to nic. Życie- to jest dopiero śmiertelna choroba z wieloma objawami i obawami.
Dr Wojciech Maliniak
30.07.2020 15:50:18
Warunki pracy się do tego przyczyniają. Brak podporządkowania się podstawowym wytycznym, wręcz ignorancja zagrożenia jakie za sobą niesie wirus doprowadza do zakażeń, oby tylko nie było żadnych śmierci, bo na kondycję i zdrowie na pewno z czasem będzie miało to wpływ. Zacznijcie myśleć i siedźcie w domach, nie w pracy !
RychuNiePeja1965
30.07.2020 14:45:29
Też miałem pójść tam na rezerwy odpuszczam to bagienne cwiiczenia hehe
swojak
30.07.2020 14:33:29
ludzie , paniki część dalsza trwa i będzie trwać.
No i Git
30.07.2020 14:29:40
Czego powiedz mi drogi kolego Scanfil mógłby się tu nauczyć? A czego co wyczytałeś z tego artykułu Scanfil nie robi? Praca w Scanfilu na prawdę nie jest obowiązkiem i można znaleźć sobie cokolwiek innego. ...aaa chwila, chyba że nic innego się nie umie.
ona
30.07.2020 12:43:34
Myślę, że gdyby przebadali inne grupy zawodowe (np. ekspedientki w marketach) to tez wyniki byłyby pozytywne. Tam gdzie nie robią testów tam nie ma potwierdzonych zachorowań, a tam gdzie robią testy tam są zachorowania.
Szwejk
30.07.2020 12:12:03
Ktoś myślał że będzie inaczej? Przecież tylko testy i jest wszędzie!
No i git
30.07.2020 11:34:12
Scanfil powinien się w uczyć.
Zduńska to FC GKS Bełchatów
30.07.2020 11:26:58
Wakacje 2020
olo
30.07.2020 11:21:47
To sieradzki RAMBO nie przepedził covida19.wirus przechytrzył takich profesjonalistów z betonu.Szybkiego powrotu do zdrowia dla chorych.
Pewnik
30.07.2020 11:20:26
Pewnie wszyscy to tam mają
sold
30.07.2020 11:04:12
Jakby cytować panią rzecznik "...przypadki zachorowań w Siłach Zbrojnych są marginalne i nie wpływają na zdolności bojowe Sił Zbrojnych" no to mamy "margines" w sieradzkiej jednostce :-)
poker
30.07.2020 11:03:12
Mam zaproszenie na udział w ćwiczeniach rezerwy na wrzesień. Zastanawiam się czy nie odmówić. Po pierwsze raz już byłem - dno i 10m mułu, stare kbkak ms do tego stal na głowie, żadnej nowości, strzelanie przestarzałą amunicją 7,62, brak NATOwskiej itd. Po drugie, nie daj Boże jakiegoś trolla albo stalucha wyniuchają na ten tzw covid i całość wsadzą do kwarantanny. Nie mówię, że się boję bo zarówno śmiertelność jak i powikłania są przereklamowane, ale kto do jasnej anielki zapłaci mi za dodatkowe 2 tygodnie w kwarantannie, tym bardziej, że służby odpowiedzialne zarówno za badania jak i za ewentualne zniesienie kwarantanny do tego się nie kwapią! Wiem to gdyż z mało uzasadnionych powodów odbyłem w tym roku kwarantannę! Każdy z domowników zdrowy, ale do skrócenia "odsiadki" nikt nie był skory!
Ja
30.07.2020 10:53:33
To dopiero początek.

Więcej informacji

Zduńska Wola

Wiktoria Szewłoga i jej piosenka ?We śnie?

Dzisiaj, 15:55:30

Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.

0
Sieradz

Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego

Dzisiaj, 14:52:00

Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

0
region

Samoloty F-35 na wyposażeniu Wojska Polskiego

Dzisiaj, 14:01:33

Polskie Siły Powietrzne oficjalnie wzbogaciły się o samoloty F-35. To istotny element modernizacji armii i wzmacniania bezpieczeństwa Polski. Dziś odbyła się uroczystość powitania pierwszych myśliwców F-35 „Husarz” w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

3
On AirTeraz gra

Monika Waraczyńska

monika.waraczynska@nasze.fm
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
16:59
Najgłębsza z cisz (Rzeczowa ballada o ciszy)
Maryla Rodowicz
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 11.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 11.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
12.06.2026 Absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego. Rozmowa ze starostą Mariuszem Bądziorem
11.06.2026 Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Szadku Łukasza Wilczyńskiego
11.06.2026 Rozmowa z Markiem Miśkiewiczem na temat jego najnowszej książki
10.06.2026 Radiowa Posesja. Gościem Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski cz.2
10.06.2026 Radiowa Posesja. Gościem Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski cz.1

Co, gdzie, kiedy

12.06.2026
Koncert charytatywny Stowarzyszenia Mruczychata
Teatr Miejski w Sieradzu
13.06.2026
Raptusz vol 1.
Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli
Zduńskowolski Piknik Koszykarski
Hala Szkoły Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli
Koncert Szkoła Muzyczna
Kościół Chrześcijan Baptystów, Zduńska Wola, Dąbrowskiego 22
14.06.2026
Balcerzak Cup
MOSiR Sieradz
II Powiatowy Dzień Sportu
Plac Wojewódzki w Sieradzu
Festyn Rodzinny i wystawa prac młodych artystów
park przy Muzeum Walewskich w Tubądzinie
Koncert Chóru Lutnia
Kościół pw. św. Mikołaja w Warcie
Marsz dla Życia i Rodziny
Bazylika Kolegiacka/Kościół NSJ w Sieradzu
DKF
Kino Ratusz Zduńska Wola
Alternatywna Zduńska Wola
Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
2
Kuba i Kuba
Stygnie lato
3
Milky
Just The Way You Are (David Guetta Remix)
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...