30.07.2020 10:40:50
Sieradz

Koronawirus w jednostce wojskowej w Sieradzu

U trzech żołnierzy 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia wykryto koronawirusa. 15 osób z kontaktu z zarażonymi przebywa na kwarantannie. Jednostka wydała dziś, 30 lipca, oświadczenie w tej sprawie.

(fot. nasze.fm)

Oświadczenie 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia z 30.07.2020 r.:

Koronawirusa zdiagnozowano u dwóch podoficerów, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy (podwyższona temperatura i ogólne osłabienie). Po telefonicznej konsultacji ze szpitalem jednoimiennym w Łodzi, wykonali testy, które dały wynik pozytywny. W związku z zaistniałą sytuacją, 15 osób mających kontakt z zarażonymi zostało poddanych kwarantannie. Grupa Zabezpieczenia Medycznego jednostki wojskowej w Sieradzu, na podstawie wywiadu, określiła grupę osób które w ostatnim czasie miały kontakt z zarażonymi. Następnie przesłała te informacje do Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Bydgoszczy. W tej sytuacji WOMP, działając na podstawie odrębnych przepisów, nałożył na wskazane osoby kwarantannę, wydając odpowiednie decyzje administracyjne. Osoby poddane kwarantannie będą miały w dniach 3 i 4 sierpnia wykonane testy na obecność wirusa. W zależności od wyniku, kwarantanna zostanie przedłużona lub żołnierze powrócą do wykonywania swoich obowiązków służbowych.

W związku z zaistniałą sytuacją podjęto działania profilaktyczne, polegające na odkażeniu i ozonowaniu pomieszczeń, w których przebywali zarażeni żołnierze.

Koronawirusa zdiagnozowano również u jednego szeregowego. Żołnierz zaraził się przebywając na urlopie wypoczynkowym, a więc nie miał kontaktu ze stanem osobowym brygady. Trójka chorych nie jest hospitalizowana, przebywają w domowej izolacji.

Informuję również, że w wojsku wprowadzono zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego. Dotyczą one stosowania zasad higieny, ograniczenia lub wstrzymania udziału w szkoleniach oraz w imprezach masowych, ograniczenia lub całkowitego wstrzymania wyjazdów w rejony dużego ryzyka zachorowań, prowadzenia działań informacyjnych z zakresu profilaktyki. Dzięki temu przypadki zachorowań w Siłach Zbrojnych są marginalne i nie wpływają na zdolności bojowe Sił Zbrojnych.

Beata Michalska
Rzecznik Prasowy 15 SBWD

ws / źródło: 15 SBWD

Komentarze

Misiek1964
31.07.2020 10:12:00
Rezerwa,cwiczenia w tym roku w dobie wirusa ? Widzę dalej tam problemy z myśleniem co niektórzy mają.
ono
30.07.2020 22:31:14
ktoś tu kłamie...........i to bardzooooooooooooooooooo
dwdqd
30.07.2020 22:11:17
Najlepiej niech zamkną całą armię na kwarantannie,
Max
30.07.2020 22:11:04
Może zmienią Dyrektora jak W Szpitalu
MIKI
30.07.2020 21:52:02
Ale o tym iż zarażeni Covidem mieli służby i kontakt z innymi żołnierzami to cisza Gratuluję szybkości reagowania.
Jan
30.07.2020 21:47:56
To oświadczenie to lipa. Żołnierze nic nie piszą bo się boją. Jak zachorujesz to nie dostaniesz nagrody czy urlopu. Lepiej przyjść chorym. Ochronić może tylko OP1 ale wycofali. Zero jakiejkolwiek profilaktyki. Wszyscy się boją w JW ale nie Covida. Wszystko leży. Koszmar.
Ju
30.07.2020 19:46:34
Scanfil ma się uczyć ? Chyba nigdy nie byłeś w wojsku, a na pewno nie w JW1551 :) Gratuluje wprowadzania zasad higieny po 70 latach :))
Ja
30.07.2020 19:43:54
Najgorsze jest to, że przychodzi się do pracy źle się czując i się nie myśli o innych. Nie wspominając że i sobie pogarszają stan zdrowia.
Wyjście awaryjne
30.07.2020 18:44:45
Obcy atakują ! A mówiła Merkel żeby Niemcy robili zapasy na co najmniej dwa tygodnie ??? Coś od dawna wisiało w powietrzu...
Leśny Dziad
30.07.2020 18:40:31
Covid to nic. Życie- to jest dopiero śmiertelna choroba z wieloma objawami i obawami.
Dr Wojciech Maliniak
30.07.2020 15:50:18
Warunki pracy się do tego przyczyniają. Brak podporządkowania się podstawowym wytycznym, wręcz ignorancja zagrożenia jakie za sobą niesie wirus doprowadza do zakażeń, oby tylko nie było żadnych śmierci, bo na kondycję i zdrowie na pewno z czasem będzie miało to wpływ. Zacznijcie myśleć i siedźcie w domach, nie w pracy !
RychuNiePeja1965
30.07.2020 14:45:29
Też miałem pójść tam na rezerwy odpuszczam to bagienne cwiiczenia hehe
swojak
30.07.2020 14:33:29
ludzie , paniki część dalsza trwa i będzie trwać.
No i Git
30.07.2020 14:29:40
Czego powiedz mi drogi kolego Scanfil mógłby się tu nauczyć? A czego co wyczytałeś z tego artykułu Scanfil nie robi? Praca w Scanfilu na prawdę nie jest obowiązkiem i można znaleźć sobie cokolwiek innego. ...aaa chwila, chyba że nic innego się nie umie.
ona
30.07.2020 12:43:34
Myślę, że gdyby przebadali inne grupy zawodowe (np. ekspedientki w marketach) to tez wyniki byłyby pozytywne. Tam gdzie nie robią testów tam nie ma potwierdzonych zachorowań, a tam gdzie robią testy tam są zachorowania.
Szwejk
30.07.2020 12:12:03
Ktoś myślał że będzie inaczej? Przecież tylko testy i jest wszędzie!
No i git
30.07.2020 11:34:12
Scanfil powinien się w uczyć.
Zduńska to FC GKS Bełchatów
30.07.2020 11:26:58
Wakacje 2020
olo
30.07.2020 11:21:47
To sieradzki RAMBO nie przepedził covida19.wirus przechytrzył takich profesjonalistów z betonu.Szybkiego powrotu do zdrowia dla chorych.
Pewnik
30.07.2020 11:20:26
Pewnie wszyscy to tam mają
sold
30.07.2020 11:04:12
Jakby cytować panią rzecznik "...przypadki zachorowań w Siłach Zbrojnych są marginalne i nie wpływają na zdolności bojowe Sił Zbrojnych" no to mamy "margines" w sieradzkiej jednostce :-)
poker
30.07.2020 11:03:12
Mam zaproszenie na udział w ćwiczeniach rezerwy na wrzesień. Zastanawiam się czy nie odmówić. Po pierwsze raz już byłem - dno i 10m mułu, stare kbkak ms do tego stal na głowie, żadnej nowości, strzelanie przestarzałą amunicją 7,62, brak NATOwskiej itd. Po drugie, nie daj Boże jakiegoś trolla albo stalucha wyniuchają na ten tzw covid i całość wsadzą do kwarantanny. Nie mówię, że się boję bo zarówno śmiertelność jak i powikłania są przereklamowane, ale kto do jasnej anielki zapłaci mi za dodatkowe 2 tygodnie w kwarantannie, tym bardziej, że służby odpowiedzialne zarówno za badania jak i za ewentualne zniesienie kwarantanny do tego się nie kwapią! Wiem to gdyż z mało uzasadnionych powodów odbyłem w tym roku kwarantannę! Każdy z domowników zdrowy, ale do skrócenia "odsiadki" nikt nie był skory!
Ja
30.07.2020 10:53:33
To dopiero początek.

Więcej informacji

region

Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku

Wczoraj, 15:12:04

Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.

0
Zduńska Wola

Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki

Wczoraj, 13:43:27

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.

6
region

Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki

Wczoraj, 16:02:13

To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

0
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
02:33
Od Dawna Już Wiem
Kortez
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
02:32
Ballada o dwóch koniach
Wojciech Młynarski
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
23.06.2026 Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej w Zduńskiej Woli. Mówi o nim Katarzyna Biniaszczyk z KPP
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu
22.06.2026 Joanna Lisiecka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu
18.06.2026 Młodzież z Jagiellończyka na Erasmus+ w Finlandii

Co, gdzie, kiedy

24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...