Koronawirus w jednostce wojskowej w Sieradzu
U trzech żołnierzy 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia wykryto koronawirusa. 15 osób z kontaktu z zarażonymi przebywa na kwarantannie. Jednostka wydała dziś, 30 lipca, oświadczenie w tej sprawie.
Oświadczenie 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia z 30.07.2020 r.:
Koronawirusa zdiagnozowano u dwóch podoficerów, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy (podwyższona temperatura i ogólne osłabienie). Po telefonicznej konsultacji ze szpitalem jednoimiennym w Łodzi, wykonali testy, które dały wynik pozytywny. W związku z zaistniałą sytuacją, 15 osób mających kontakt z zarażonymi zostało poddanych kwarantannie. Grupa Zabezpieczenia Medycznego jednostki wojskowej w Sieradzu, na podstawie wywiadu, określiła grupę osób które w ostatnim czasie miały kontakt z zarażonymi. Następnie przesłała te informacje do Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Bydgoszczy. W tej sytuacji WOMP, działając na podstawie odrębnych przepisów, nałożył na wskazane osoby kwarantannę, wydając odpowiednie decyzje administracyjne. Osoby poddane kwarantannie będą miały w dniach 3 i 4 sierpnia wykonane testy na obecność wirusa. W zależności od wyniku, kwarantanna zostanie przedłużona lub żołnierze powrócą do wykonywania swoich obowiązków służbowych.
W związku z zaistniałą sytuacją podjęto działania profilaktyczne, polegające na odkażeniu i ozonowaniu pomieszczeń, w których przebywali zarażeni żołnierze.
Koronawirusa zdiagnozowano również u jednego szeregowego. Żołnierz zaraził się przebywając na urlopie wypoczynkowym, a więc nie miał kontaktu ze stanem osobowym brygady. Trójka chorych nie jest hospitalizowana, przebywają w domowej izolacji.
Informuję również, że w wojsku wprowadzono zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego. Dotyczą one stosowania zasad higieny, ograniczenia lub wstrzymania udziału w szkoleniach oraz w imprezach masowych, ograniczenia lub całkowitego wstrzymania wyjazdów w rejony dużego ryzyka zachorowań, prowadzenia działań informacyjnych z zakresu profilaktyki. Dzięki temu przypadki zachorowań w Siłach Zbrojnych są marginalne i nie wpływają na zdolności bojowe Sił Zbrojnych.
Beata Michalska
Rzecznik Prasowy 15 SBWD
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).
Komentarze