Zamknięty sieradzki Szpitalny Oddział Ratunkowy
Od dzisiaj do odwołania zamknięty jest Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu. Taką decyzję podjęto w związku z wykryciem tam ogniska epidemicznego SARS-CoV-2.
Jak informuje w oficjalnym komunikacie rzecznik sieradzkiego szpitala Grażyna Kieszniewska:
W związku z wykryciem ogniska epidemicznego SARS-CoV-2 w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu (zakażonych 5 osób personelu medycznego - spośród pielęgniarek i ratowników medycznych, personelu lekarskiego oraz faktem, że większość personelu medycznego SOR została zgłoszona jako kontakt z zakażeniem do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu od dnia 13.08.2020 r. do odwołania.
- Wstrzymane zostają przyjęcia pacjentów w trybie ostrym do Szpitala, z wyjątkiem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, który posiada własną Izbę Przyjęć (poza SOR).
- Utrzymujemy planowe przyjęcia na oddziały szpitalne, które odbywają się zgodnie z harmonogramem ale będą się odbywać w wydzielonym pomieszczeniu POZ.
- Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna zostaje wzmocniona przez personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który nie jest na kwarantannie, tak aby zabezpieczyć doraźną pomoc lekarską w sytuacji kiedy do Szpitala zgłosi się pacjent potrzebujący pomocy.
- Poradnia Chirurgiczna i Poradnia Urazowo-Ortopedyczna w godzinach pracy będzie przyjmować pacjentów urazowo-ortopedycznych, którzy będą potrzebowali pilnej pomocy.
- Zespoły Ratownictwa Medycznego, które funkcjonują w pomieszczeniach oddzielonych od Szpitalnego Oddziału Ratunkowego pracują bez zmian, lecz pacjenci będą kierowani do sąsiednich szpitalnych oddziałów ratunkowych.
- Pomieszczenia SOR zostają wyłączone z ruchu ludzi, a następnie zostaną poddane dokontaminacji powierzchni i powietrza.
W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy Sieradzki Oddział Ratunkowy wznowi przyjęcia.
Więcej informacji
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Wczoraj, 16:02:13
To będzie dzień i wieczór wspaniałej zabawy pod chmurką. Na swe tegoroczne Dni zaprasza Gmina Wróblew (Pow. Sieradzki).

Komentarze