06.09.2020 14:08:39

Gatta przegrała wygrany mecz

Szalone spotkanie na inaugurację nowego sezonu Futsal Ekstraklasy. Gatta Active Zduńska Wola prowadziła z Clearexem Chorzów 4:0, a mimo przegrała 4:5.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 3 minucie padło historyczne, pierwsze trafienie dla Gatty w nowym sezonie. Mateusz Olczak doskonale zwiódł piłkarza chorzowian i precyzyjnym, silnym strzałem zdobył bramkę na 1:0. Świetną okazję miał też Tomasz Sztaba, który uderzeniem po ziemi próbował zaskoczyć Rafała Krzyśka. Bramkarz, a jednocześnie trener gości wybrnął jednak wzorowo z tej sytuacji. Następnie płaski strzał tuż przy prawym słupku oddał Daniel Krawczyk. W 11 minucie zrobiło się gorąco pod bramkę Gatty. Sebastian Leszczak wykorzystał błąd z defensywie Gatty i podał do Przemysława Dewuckiego. Ten oddał strzał, ale piłkę sprzed bramki wybił zawodnik Gatty. Leszczak jeszcze dobijał. Uderzenie obronił jednak Martyn Olejnik, który chwilę później doskonale się zachował się przy strzale Adama Wędzonego. Ofensywna przewaga Clearexu nie trwała długo. Gatta podwyższyła prowadzenie, a gola zdobył niezawodny Krawczyk. Ten sam zawodnik zdobył trzecią bramkę. Napastnik znalazł się tuż przed bramką i podcinką pokonał Krzyśka. W pierwszej połowie Gatta ukąsiła jeszcze przeciwnika czwartym trafieniem. Gola zdobył Norbert Dregier. Goście zdołali odpowiedzieć bramką Leszczaka. Piłkarz chorzowian strzelił w dolny róg, po uderzeniu z rzutu karnego.

Tuż po zmianie stron Clearex przeprowadził masowy, szybki atak. Za sprawą Dewuckiego goście zdobyli gola na 2:4. Następnie kontaktową bramkę strzelił Mikołaj Zastawnik. Minęła chwila i Clearex wyrównał. Po doskonałym podaniu do pustej bramki trafił Sebastian Brocki. Chorzowianie dokonali tym samym niebywałej sztuki odrabiając aż cztery bramki straty. Clearex dostał wiatru w żagle i w 37 minucie wyszedł na prowadzenie. Bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Leszczak. W ten sposób zakończył się jeden z najbardziej niesamowitych meczów, jaki miał miejsce w hali przy ulicy Złotej.

Przed meczem Gatta została nagrodzona brązowymi medalami oraz pucharem za wywalczenie w poprzednim sezonie 3. miejsce w Futsal Ekstraklasie. Medal otrzymał też obecny na spotkaniu wieloletni trener Gatty Marcin Stanisławski.

Gatta Active Zduńska Wola – Clearex Chorzów 4:5 (4:1)
1:0 – Mateusz Olczak (3’)
2:0 – Daniel Krawczyk (14’)
3:0 – Daniel Krawczyk (18’)
4:0 – Norbert Dregier (19’)
4:1 – Sebastian Leszczak (20’)
4:2 – Przemysław Dewucki (22’)
4:3 – Mikołaj Zastawnik (28’)