12.09.2020 21:16:44

3 mecze, 9 punktów, 17 goli

Sporo bramek w naszym regionie padło w 9. kolejce IV ligi. Warta Sieradz wygrała z Włókniarzem Zelów 5:3, Pogoń Zduńska Wola rozbiła Ner Poddębice 6:1, a Jutrzenka Warta odniosła zwycięstwo nad Ceramiką Opoczno 2:0.

Warta szybko objęła prowadzenie. Już w 5 minucie swoją szóstą bramkę w sezonie zdobył Adam Patora. Pod koniec pierwszej części spotkania gola strzelił też Kamil Pluta. Napastnik uderzył z powietrza, tuż obok lewego słupka bramkarza. Na początku drugiej połowy trafił Marcin Kobierski. Wynik podwyższył Kacper Mikielski. Zawodnik znalazł się w polu karnym rywala, uderzył wślizgiem, a piłka potoczyła się pod rękawicami bramkarza. Następnie zaczęli strzelać goście. Najpierw z dystansu Mateusza Wlazłowskiego pokonał Piotr Boczkiewicz. Później trafił Szymon Rosiak. W 90 minucie piątą bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Chojecki. Ostatnie trafienie, już w doliczonym czasie gry należało do Włókniarza. Gola zdobył Damian Głowacki – piłkarz, który w poprzednim sezonie miał zasilić szeregi Warty w rundzie wiosennej. Głowacki, jak zobowiązuje nazwisko, zdobył bramkę głową.

Warta Sieradz – Włókniarz Zelów 5:3 (2:0)
5:3 – Damian Głowacki (90+3’)

Skład Warty: Wlazłowski – Morkowski, Sosnowski, Świtała (59’ Mikielski), Mitek – Chojecki, Płaneta (43’ Składowski), Szulc, Patora – Pluta, Kobierski

Mecz w Zduńskiej Woli był bardzo jednostronny. Od początku Pogoń zdominowała przeciwnika. Po pierwszej połowie było 5:0. Już w 3 minucie bramkę zdobył Bartłomiej Sobczak. Z rzutu karnego podwyższył Mateusz Broź, a następnie na 3:0 strzelił Szymon Szarpak. W 30 minucie z dystansu trafił Princewill Okachi. Przed przerwą strzelił jeszcze Wojciech Chmielewski. Po przerwie kontaktową bramkę zdobyli goście. W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 6:1 ustalił Wojciech Kucharski.

Pogoń Zduńska Wola – Ner Poddębice 6:1 (0:5)
6:1 – Wojciech Kucharski (90+4’)

Skład Pogoni: Kowalski – Porada, Wolny, Lipski, Bartos – Chmielewski (58’ Szyc), Okachi (58’ Idzikowski), Szarpak, Kaczmarek (86’ Śmietański) – Sobczak, Broź (67’ Kucharski)

Po czterech porażkach z rzędu przełamała się Jutrzenka. Juve pokonało Ceramikę 2:0 po bramkach Macieja Dudka i Piotra Burskiego.

Jutrzenka Warta – Ceramika Opoczno 2:0 (0:0)
1:0 – Maciej Dudek (68’)
2:0 – Piotr Burski (90+2’)

Skład Jutrzenki: Wojciechowski – Dryka, Smolarek, Graczykowski, Lewandowski – Fret (65’ Sulgan), Dudek, Kobierski, Jarecki (79’ Młotkiewicz) – Nadolski, Burski

Mariusz Woźniak (Warta): 4

Dzięki zwycięstwom drużyny z naszego regionu awansowały w tabeli. Warta z 6. na 5. miejsce, Pogoń z 9. na 7., a Jutrzenka z 17. na 14.