19.09.2020 19:37:14
Sieradz i Zduńska Wola

Kolejny weekend z IV ligą

Warta Sieradz wygrała w Nerem Poddębice 4:0 w meczu 10. kolejki IV ligi. Remisem 1:1 zakończyło się starcie Pogoni Zduńska Wola z Orłem Nieborów. Jutro na swoim stadionie zagrają piłkarze Jutrzenki Warta.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Warta nie miała większych problemów z przeciwnikiem, który w lidze zdobył do tej pory tylko 4 punkty i zajmuje przedostatnie miejsce. Strzelanie w pierwszej połowie rozpoczęli Mariusz WoźniakAdam Patora, a w kolejnych 45 minutach do bramki trafiali: Łukasz MitekKamil Pluta. W ligowej tabeli Warta utrzymała 4. miejsce.

Ner Poddębice – Warta Sieradz 0:4 (0:2)
0:1 – Mariusz Woźniak (14’)
0:2 – Adam Patora (32’)
0:3 – Łukasz Mitek (67’)
0:4 – Kamil Pluta (88’)

Skład Warty: Mielcarz – Sosnowski, Filipiak (85’ Kowalski), M.Mikielski, Mitek – Szulc (70’ Morkowski), Pluta, Składowski (46’ Składowski), Patora – M.Woźniak (75’ K.Mikielski), Kobierski (70’ K.Woźniak)

Pogoń miała bardziej wymagającego konkurenta. Orzeł, który w poprzednim sezonie był przysłowiowym chłopcem do bicia, w tym radzi sobie całkiem nieźle i skompletował już 15 punktów. Po pierwszej połowie był remis 1:1. Gola dla gości ze Zduńskiej Woli strzelił Wojciech Chmielewski. Na kilka minut przed końcem zwycięską bramkę mógł zdobyć Mateusz Broź. Napastnik egzekwował rzut karny, ale golkiper Orła wybronił jego strzał. Piłkarze Pogoni zachowują 7. miejsce w lidze. Tuż za nimi są zawodnicy z Nieborowa.

Orzeł Nieborów – Pogoń Zduńska Wola 1:1 (1:1)
0:1 – Wojciech Chmielewski (26’)
1:1 – Mikołaj Kamańczyk (34’)

Skład Pogoni: Kowalski – Porada, Lipski, Bartos, Szarpak (46’ Budka) – Swędrowski, Szyc (85’ Kucharski), Sobczak (71’ Wolny), Kaczmarek – Chmielewski, Broź

W 10. kolejce doszło do jednej niespodzianki. Po raz pierwszy w tym sezonie punkty stracił ŁKS II Łódź. Lider zremisował z Włókniarzem Zelów 1:1. Łodzianie mają 28 punktów, tyle samo ma druga Boruta Zgierz, która pokonała Skalnika Sulejów 3:2. Na trzecim miejscu jest Orkan Buczek. Dziś rozbił Ceramikę Opoczno 9:0.

Kolejka zakończy się jutro meczem Jutrzenki z LKS-em Kwiatkowice. Początek o 16:15.