03.10.2020 16:46:02
Sieradz i Zduńska Wola

W czwórkę wbiegli na podium

W Łodzi zakończyły się Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. Do rywalizacji stanęli sportowcy z naszego regionu. Srebrny medal wywalczyła sztafeta 4x200 m klubu LKS MOSiR Sieradz, a brązowy sztafeta 4x800 m MIX U18 Żegliny Sieradz.

(fot. LKS MOSiR Sieradz)

W skład srebrnej sztafety weszli: Jarosław Gołąb, Szymon Grzegorzewski, Jakub PędziwiatrPatryk Pawłowski. Ich czas to: 1:29.48. Lepsza była jedynie sztafeta Juvenii Białystok (1:28.46).

Brązowy krążek wywalczyła Żeglina. Sztafeta w składzie: Paweł Musiałek, Paulina Rębacz, Wiktoria LewandowskaMateusz Tedys pobiegła w czasie: 8:49.34

Dodatkowo Lewandowska zdobyła złoty medal w sztafecie szwedzkiej U18 (100-200-300-400 m). Zawodniczka reprezentowała województwo łódzkie i pobiegła na 300 m.

Na 5. miejscu zawody kończyły sztafety PARK-u Zduńska Wola - 4x200 m U16 (Franciszek Opaliński, Maksymilian Andrzejak, Jakub Szewczyk, Wiktor Glinkowski – czas: 1:57.00) oraz 4x800 m Mix U18 (Maciej Szewczyk, Szymon Gabrysiak, Natalia Olejnik, Julia Endler - 10:59.94) Na tej samej pozycji była sztafeta MOSiR-u 2x2x400 m Mix (Lidia Kołodziejczyk i Pędziwiatr - czas: 4:22.29). 6. miejsce zajęła sztafeta szwedzka U18 PARK-u. Skład drużyny (która reprezentowała też drugą sztafetę województwa łódzkiego): Maciej Szewczyk, Dawid Krupiński, Jakub KurucSzymon Gabrysiak (czas: 2:10.52).