03.10.2020 21:09:19
Sieradz i Zduńska Wola

Warta i Pogoń punktują

Warta Sieradz i Pogoń Zduńska Wola zakończyły swoje spotkania w 12. kolejce IV ligi. Sieradzanie wygrali ze Zjednoczonymi Stryków 2:0, a Pogoń zremisowała z Wartą Działoszyn 2:2. Jutro zagra Jutrzenka Warta. O 15:00 na stadionie w Warcie początek meczu z Jutrzenką Drzewce.

(fot. Dominik Barczewski)

W Strykowie, po mało emocjonującej pierwszej części spotkania było 0:0. Gole padły po przerwie. W 68 minucie Warta otrzymała rzut karny za zagranie ręką przez piłkarza ze Strykowa. Jedenastkę pewnie wykorzystał Łukasz Mitek. Drugą bramkę, kilka minut po wejściu na boisko, zdobył Marcin Kobierski. Doświadczony napastnik przyjął piłkę na klatkę piersiową, potem sprowadził ją na ziemię i niskim strzałem trafił w lewy dolny róg bramki.

Zjednoczeni Stryków – Warta Sieradz 0:2 (0:0)
0:1 – Łukasz Mitek (68’)
0:2 – Marcin Kobierski (88’)

Skład Warty: Wlazłowski – Filipiak, M. Mikielski, Sosnowski, Morkowski (72’ Szulc) – Chojecki, Mitek (85’ Składowski), M. Woźniak, Świtała (46’ Płaneta) – Pluta, Patora (80’ Kobierski)

W Działoszynie grała Pogoń. Po kwadransie piłkarze Michała Bistuły prowadzili za sprawą Princewilla Okachiego. Przed przerwą gospodarze wyrównali. W 60 minucie czerwoną kartkę otrzymał Paweł Lipski. Po tym przewinieniu sędzia podyktował rzut karny, który Damian Zawieja zamienił na gola. Pogoń zremisowała po bramce Adriana Budki.

Warta Działoszyn – Pogoń Zduńska Wola 2:2 (1:1)
0:1 – Princewill Okachi (15’)
1:1 – Paweł Drągowski (43’)
2:1 – Damian Zawieja (60’)
2:2 – Adrian Budka (82’)

Skład Pogoni: Kowalski – Porada, Swędrowski, Wolny (22’ Lipski), Okachi – Szyc (80’ Majerz), Idzikowski, Budka, Chmielewski (58’ Konieczny) – Sobczak (85’ Szarpak), Bartos

W następnej kolejce Warta i Pogoń zagrają u siebie. Sieradzanie z Wartą Działoszyn, a zespół ze Zduńskiej Woli ze Stalą Głowno.