10.10.2020 21:31:16

Dwie Warty, twarda Stal i debiut w Jutrzence

Drużyny z naszego regionu rozegrały spotkania w ramach 13. kolejki IV ligi. Warta Sieradz wygrała z Wartą Działoszyn 2:0, Pogoń Zduńska Wola przegrała ze Stalą Głowno 0:3, a Jutrzenka Warta, która po raz pierwszy zagrała pod wodzą Tomasza Jaworskiego, pokonała Czarnych Rząśnia 2:1. Niespodziewanie punkty stracili liderzy, czyli ŁKS II Łódź i Boruta Zgierz.

(fot. nasze.fm)

Sieradzka Warta objęła prowadzenie w 37 minucie. Gola głową zdobył Wiktor Płaneta. W 81 minucie ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Dzięki temu zwycięstwu Warta zmniejszyła stratę do ŁKS-u II Łódź i Boruty Zgierz do sześciu punktów.

Warta Sieradz – Warta Działoszyn 2:0 (1:0)
1:0 – Wiktor Płaneta (37’)
2:0 – Wiktor Płaneta (81’)

Skład Warty: Wlazłowski – Filipiak, Mikielski, Sosnowski, Mitek – Mikielski, Szulc, Płaneta, Chojecki – Patora, Woźniak

Nieudane spotkanie zaliczyli piłkarze Pogoni. W pierwszej połowie lepsze sytuacje tworzyli goście z Głowna, ale doskonale spisywał się bramkarz Pogoni Jakub Kowalski. Gospodarze też mieli wyśmienitą okazję. Mateusz Broź uderzył, piłka odbiła się od słupka, ale fatalnie przy dobitce przestrzelił Jarosław Szyc. Pod koniec pierwszej połowy gola do szatni zdobyła Stal. Po przerwie zespół z Głowna zdobył kolejne dwie bramki, a Pogoń musiała przełknąć gorzką pigułkę porażki.

Pogoń Zduńska Wola – Stal Głowno 0:3 (0:1)
0:1 – Eryk Lebioda (44’)
0:2 – Robert Ogórek (72’)
0:3 – Eryk Lebioda (74’)

Skład Pogoni: Kowalski – Porada, Bartos, Swędrowski, Budka – Szyc, Okachi, Sobczak, Idzikowski – Konieczny, Broź

Debiut w roli trenera Jutrzenki zaliczył Tomasz Jaworski. Juve pokonało Czarnych 2:1 po bramkach Piotra BurskiegoKrystiana Smolarka.

Czarni Rząśnia – Jutrzenka Warta 1:2 (0:1)
0:1 – Piotr Burski (13’)
1:1 – Krystian Nagiel (50’)
1:2 – Krystian Smolarek (80’)

Skład Jutrzenki: Wojciechowski – Dryka, Graczykowski, Pawlak, Lewandowski (84’ Sulgan) – Smolarek, Dudek, Jarecki (38’ Młotkiewicz), Kobierski – Nadolski (77’ Ręcicki), Burski

Andrespolia Wiśniowa Góra – Włókniarz Zelów 2:3
Jutrzenka Drzewce – LKS Kwiatkowice (jutro 15:00)
Orkan Buczek – Ner Poddębice (jutro 14:00)