11.10.2020 13:46:35
Sieradz i Zduńska Wola

Aleks Pakuła wicemistrzem Polski w grze podwójnej

Zawodnik klubu KTS Sieradz Aleks Pakuła zdobył w Grodzisku Mazowieckim srebrny medal Mistrzostw Polski Żaków w Tenisie Stołowym. W grze pojedynczej Pakuła odpadł w ćwierćfinale. W Gliwicach odbyły się natomiast mistrzostwa Polski juniorów. Tam swojego reprezentanta miał START Zduńska Wola.

(fot. Bogdan Pakuła)

Młody sieradzanin grał w parze z Fabianem Sprzączakiem (START Nadarzyn). Do półfinału przeszli jak burza, nie tracąc choćby seta. Mecz 1/2 był za to niezwykle nerwowy. Pakuła i Sprzaczak wygrali dwa pierwsze seta, potem jednak rywale (Kacper PerkowskiWojciech Szymczak) doprowadzili do tie-breaku. Decydująca partia zakończyła się na przewagi. Pakuła wraz z kolegą wygrali 15:13. W finale lepsi okazali się Samuel MichnaSzymon Flaumenhaft, którzy wygrali 3:1.

W grze pojedynczej Aleks bez straty seta wygrał mecze 1, 2 i 3. rundy. W ćwierćfinale przegrał 2:3 z Wojciechem Szymczakiem.

Na mistrzostwach Polski juniorów w Gliwicach startował Michał Przybył (START Zduńska Wola). Zawodnik odpadł 1. rundzie zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Na 2. rundzie zakończył rywalizację w grze mieszanej.