12.10.2020 18:47:11

Kolejny przeciwnik rozbity

Trwa świetna passa piłkarek Pogoni Zduńska Wola w III lidze. W pięciu meczach zduńskowolanki zdobyły komplet punktów, a ostatnio pewnie wygrały z Warszawską Akademią Piłkarską 7:2.

Spotkanie 6. kolejki rozstrzygnęło się właściwie po pierwszej połowie. Pogoń zdobyła aż pięć goli. Pierwsza bramka padła w 7 minucie. Patrycja Okoń uderzyła z rzutu wolnego, piłka odbiła się od słupka, a chwilę później ta sama zawodniczka doszła do dobitki i zdobyła premierowe trafienie. Kolejne dwie bramki w przeciągu zaledwie trzech minut zdobyła Martyna Szymczak, która skutecznie wykorzystywała sytuacje sam na sam z bramkarką. Przed przerwą gole zdobyła jeszcze Julita TorzewskaKatarzyna Borowiec, której strzał od słupka trafił w światło bramki.

W drugiej połowie w drużynie Pogoni nastąpiło siedem zmian i tempo meczu było mniejsze niż w pierwszej części spotkania. Mimo to w 64 minucie swoją drugą bramkę zdobyła Borowiec. Zawodniczka uderzyła pewnie tuż pod poprzeczkę. Później lepszy okres gry miały przyjezdne, które zdobyły dwa gole (druga bramka padła z rzutu karnego). Ostatnie trafienie należało do piłkarek Krzysztofa Kochelaka. Wynik spotkania na 7:2 ustaliła Milena Terka.

Należy jeszcze odnotować, że przed meczem minutą ciszy uczczono, zmarłego w ubiegłym tygodniu, kibica Pogoni Andrzeja Tobołę.

Pogoń Zduńska Wola – Warszawska Akademia Piłkarska 7:2 (5:0)
7:2 - Milena Terka (80')

Skład Pogoni: Samiec – W. Szymczak (55' Wrąbel), J. Szymczak, Piekarska (55' Sobczak), Marcińska (55' Zwierzychowska) - Bergier, Borowiec, M. Szymczak (60' N. Okoń), P. Okoń (80' Kajdana) - Kubik (60' Terka), Torzewska (65' Barton)

Następny mecz w sobotę o 16:00. Pogoń zagra na wyjeździe z LUKS Astoria Szczerców Junior. W ligowej tabeli Pogoń zajmuje 1. miejsce i ma tyle samo punktów, co Królewscy Płock, którzy jednak rozegrali o jedno spotkanie więcej.