Mandaty i pouczenia
W związku z wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają ich respektowanie przez obywateli. Cel jest szczytny: ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy. Sieradzcy policjanci, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców egzekwowali wprowadzone obostrzenia.
Od 10 października br. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. W ramach codziennych służb sieradzcy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do tych zaleceń. W teren wyruszyło więcej patroli, wpieranych również przez strażników miejskich.
Policjanci patrolują ulice miasta oraz pojawiają się w różnego typu placówkach handlowych, targowiskach, parkach. Zgodnie z nowymi regulacjami istniej obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze reagują i w dalszym ciągu reagować będą na wszystkie ujawnione przypadki łamania przepisów wprowadzonych po to, aby uchronić nas wszystkich przed zarażeniem i ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii. Niestety, pomimo tak dużego wzrostu zachorowań, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.
W sobotę (już pierwszego dnia obowiązywania nowych regulacji prawnych) na terenie powiatu sieradzkiego policjanci wiele razy interweniowali wobec osób łamiących przepisy dotyczące zwalczania pandemii koronawirusa.
Tylko do wczoraj sieradzcy policjanci nałożyli na terenie powiatu 24 mandaty oraz zastosowali 45 pouczeń. W powiecie zduńskowolskim to 6 mandatów i 28 pouczeń.
Pamiętajmy, że w tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia. Im większa będzie świadomość społeczna w zakresie respektowania obowiązujących nakazów i ograniczeń, tym mniej będzie stosowanych konsekwencji prawnych.
Więcej informacji
Sto lat na jednej fali - szkolny jubileusz
Dzisiaj, 10:26:23
19 czerwca 2026 r. odbyła się uroczystość obchodów stulecia Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Świętochowskiego w Barczewie, która zgromadziła wiele pokoleń - uczniów, absolwentów, nauczycieli-emerytów, rodziców, władze samorządów: lokalnego, powiatowego, wojewódzkiego, przedstawicieli kuratorium oraz rządu. Przybyli także sympatycy szkoły.
Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku
Wczoraj, 15:12:04
Tragiczny bilans niedzielnych zdarzeń nad zbiornikiem wodnym Jeziorsko. Doszło tam do bardzo poważnych zdarzeń, które pokazują, jak niebezpieczny potrafi być żywioł, jakim jest woda. W miejscowości Brodnia (gm. Pęczniew) z wody wyłowiono ciało mężczyzny. Drugie zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który skoczył do wody z tamy.
Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej. Ranne dwie 14-latki
Wczoraj, 13:43:27
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zduńskiej Woli. Dwie nastolatki, jadąc niezgodnie z przepisami na jednej hulajnodze elektrycznej i bez kasków, przewróciły się. Uderzyły głowami o nawierzchnię jezdni. Zostały przetransportowane do szpitala w Łodzi.
Komentarze