Zmiany w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu
Od jutra, 16 października, w placówce wstrzymane zostaną przyjęcia do kolejnych oddziałów szpitalnych oraz planowane zabiegi operacyjne. Od najbliższej soboty, 17 października, w szpitalu przy ul. Armii Krajowej zacznie funkcjonować oddział przeznaczony do leczenia pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Tymczasem od dziś, 15 października, placówka medyczna ma nowego szefa. Pełniącym obowiązki dyrektora szpitala został Janusz Atłachowicz.
Szpital Wojewódzki w Sieradzu jest Szpitalem II poziomu zabezpieczenia i jest zobowiązany do leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS- Co V-2, którzy wymagają leczenia w warunkach szpitalnych.
W związku z decyzją Wojewody Łódzkiego z dnia 9 października 2020 r. polecającą Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu zapewnienie 35 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym łóżka intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, od dnia 17.10.2020 roku w miejscu Oddziału Chorób Wewnętrznych rozpocznie funkcjonowanie Oddział Obserwacyjno-Zakaźny. Oddział jest przeznaczony do leczenia pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.
Zarządzeniem Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu od dnia 16 października 2020 roku wstrzymane zostaną przyjęcia planowe do oddziałów szpitalnych oraz planowane zabiegi operacyjne w Szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7. Wyłączone z wstrzymania przyjęć planowych są następujące oddziały: Otorynolaryngologiczny, Okulistyczny oraz Reumatologiczny. W pozostałych oddziałach ostateczną decyzję o przyjęciu pacjenta podejmuje Ordynator/Kierownik oddziału biorąc pod uwagę ryzyko odroczenia procedury medycznej dla zdrowia pacjenta.
Nadal wstrzymane są wszystkie przyjęcia do Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc i Oddziału Medycyny Paliatywnej.
Ponadto sieradzki szpital informuje, że z wymazów przesiewowych pobranych w dniu 14.10.2020 r. zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 2 pacjentów i 3 osób z pośród personelu. Pacjenci zostali przekazani do Szpitala w im. Biegańskiego w Łodzi oraz do Szpitala w Zgierzu. Personel szpitala przebywa w izolacji. O sytuacji na bieżąco informowana jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sieradzu.
Nowy dyrektor sieradzkiego szpitala
Jak ustalili nasi reporterzy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego w Łodzi (organ prowadzący szpitala) poprzedni dyrektor został odwołany. Jego następcą został Janusz Atłachowicz, który był wcześniej dyrektorem szpitala w Wieluniu. Powody tej decyzji wyjaśnia Magdalena Kamińska, Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Łódzkiego:
- Pan Marek Neuberg prowadzi prywatną praktykę lekarską, której nie zamierza zamykać, tym samym koniecznym było cofnięcie mu powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Zarząd Województwa Łódzkiego tę funkcję powierzył Panu Januszowi Atłachowiczowi. Jest to menadżer z wieloletnim doświadczeniem. Ma także doświadczenie w zarządzaniu i pracy w służbie zdrowia. Obowiązki dyrektora pełni w sieradzkim szpitalu od dziś, czyli od dnia 15 października 2020 roku.
Więcej informacji
Dofinansowanie na modernizację pływalni przy SP9
Dzisiaj, 11:57:44
Ponad półtora miliona złotych otrzymała Zduńska Wola na modernizację pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek o dofinansowanie unijne został najwyżej oceniony na liście konkursowej.
Przedszkolaki z Wróblewa odwiedziły Nasze Radio
Dzisiaj, 11:40:37
Dziś naszą redakcję odwiedziły dzieci z Przedszkola we Wróblewie. W wycieczce uczestniczyły grupy "Wróbelki" oraz "Biedronki". Przedszkolaki miały okazję zajrzeć za kulisy naszej pracy i poznać zawód prezentera radiowego. Dzieci zwiedziły studio, zobaczyły, jak powstają audycje oraz dowiedziały się, na czym polega codzienna praca w radiu.
Łódzkie dla młodzieży. 250 tysięcy złotych na wsparcie dla młodzieżowych rad
Dzisiaj, 10:56:27
O pieniądze z nowego programu mogą się starać gminy i powiaty, w których działają młodzieżowe rady. Program ma za zadanie wesprzeć i upowszechnić ideę samorządności, zwłaszcza wśród młodzieży, rozwinąć postawy społeczne i obywatelskie, zwiększyć aktywność młodych mieszkańców naszego regionu oraz wzmocnić działania młodzieżowych rad.

Komentarze