21.10.2020 21:58:05

Trzy punkty przy pustych trybunach

W zaległym meczu 7. kolejki Futsal Ekstraklasy Gatta Active Zduńska Wola wygrała z Team Lębork 2:0. W ligowej tabeli zduńskowolanie awansowali do pierwszej dziesiątki.

Pierwsza część spotkania nie przyniosła zbyt wielu dogodnych sytuacji. Bramka padła minutę przed przerwą. Michał Marciniak rozegrał z rzutu rożnego, a piłka niefortunnie odbiła się od Witalija Kolesnika i w ten sposób znalazła drogę do bramki.

W drugiej połowie bardzo groźne akcje wykreował Lębork. Lucas Bonifacio Dos Santos (były piłkarz Gatty) trafił w słupek, a poprzeczkę ustrzelił najlepszy strzelec drużyny z Lęborka Dominik Depta. Pod koniec spotkania goście zaczęli grać z wysuniętym bramkarzem, co wykorzystał Michał Marciniak. Doświadczony napastnik trafił do pustej bramki i zdobył gola numer 206 w barwach Gatty. Nikt w historii Futsal Ekstraklasy nie strzelił tylu bramek dla jednego klubu.

Gatta w lidze przesunęła się z 13. na 9. pozycję. W 6 meczach Kocury zdobyły 9 punktów.

Gatta Active Zduńska Wola – Team Lębork 2:0 (1:0)
1:0 – Witalij Kolesnik (19’ – samobój)
2:0 – Michał Marciniak (40’)

Wyjściowy skład Gatty: Naparło, Sztaba, Olczak, Czyszek, Elsner
Rezerwowi: Olejnik, Dregier, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Szymczak, Góralczyk