Z ostatniej chwili...

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na trasie S8 na wysokości węzła Złoczew w kierunku Wrocławia. To skutek kolizji trzech samochodów: osobowego, busa i ciężarowego. Ruch odbywa się jezdnią zbiorczo-rozprowadzającą

24.10.2020 17:09:25

Pogoń lepsza od Jutrzenki

W 15. kolejce IV ligi Pogoń Zduńska Wola wygrała u siebie z Jutrzenką Warta 3:1. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi piłkarze Pogoni. Dwie bramki zdobyli 18-letni zawodnicy. Kluczowe znaczenie miał też niewykorzystany rzut karny dla Jutrzenki. Zduńskowolanie wygrali po raz pierwszy od sześciu spotkań.

(fot. nasze.fm)

Lepsze sytuacje na początku spotkania tworzyli piłkarze gospodarzy. Gola mógł zdobyć Mateusz Broź. Znalazł się blisko bramki, ale uderzył zbyt delikatnie by zaskoczyć Wiktora Wojciechowskiego, dla którego był to drugi mecz po kontuzji. W 22 minucie padła pierwsza bramka. Mikael Idzikowski dośrodkował do Brozia, a ten z pierwszej piłki dograł do Bartłomieja Sobczaka. 18-letni zawodnik zachował się dojrzale w polu karnym i pewnie posłał piłkę do siatki. Jutrzenka próbowała akcji lewą stroną. Robert Jarecki chciał sprintem minąć obrońców Pogoni, ale czysty wślizg Pawła Lipskiego zastopował ten rajd.

W drugiej połowie Jutrzenka nieco częściej była przy piłce. Skuteczniejsi byli jednak gospodarze. W 57 minucie Broź podał do Kamila Bartosa, ten uderzył pod nogami golkipera i do pustej bramki piłkę skierował 18- letni Paweł Lipski. Pięć minut później po faulu w polu karnym Pogoni sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Mariusz Graczykowski. Strzał obronił jednak Artur Melon, który po dłuższej przerwie wrócił do bramki Pogoni. Niewykorzystany karny zemścił się chwilę później. Gola na 3:0 zdobył Patryk Sławiński. Goście również zdołali zdobyć bramkę. Jarecki dośrodkował na głowę Piotra Burskiego, a ten skierował piłkę do siatki.

Pogoń Zduńska Wola – Jutrzenka Warta 3:1 (1:0)
1:0 – Bartłomiej Sobczak (22’)
2:0 – Paweł Lipski (57’)
3:0 – Patryk Sławiński (67’)
3:1 – Piotr Burski (71’)

Skład Pogoni: Melon – Porada, Lipski (75’ Majerz), Bartos (ż), Budka – Swędrowski (ż), Okachi, Sobczak (90’ Śmietański), Idzikowski (46’ Sławiński) – Chmielewski (69’ Kaczmarek), Broź (84’ Kucharski)

Skład Jutrzenki: Wojciechowski – Pawlak, Graczykowski, Lewandowski, Dryka – Dudek, Masztakow (46’ Sulgan), Nadolski (84’ Smolarek), Burski – Jarecki, Burzyński

W następnej kolejce Jutrzenka zagra u siebie z Wartą Sieradz, a Pogoń na wyjeździe zmierzy się z LKS-em Kwiatkowice.