24.10.2020 19:52:28

Zwycięski gol Patory w samej końcówce

Bardzo ważna wygrana piłkarzy Warty Sieradz. Na stadionie MOSiR-u biało-zieloni wygrali z wiceliderem IV ligi Borutą Zgierz 1:0. W 90 minucie gola zdobył najlepszy strzelec Warty Adam Patora. Boruta przegrał po raz pierwszy w tym sezonie, a sytuacja sieradzan w ligowej tabeli jest coraz lepsza.

Już w 3 minucie bardzo groźny strzał oddali gospodarze. Łukasz Chojecki trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Następne minuty nie przyniosły zbyt wielu dogodnych sytuacji. Pod koniec spotkania Wiktor Płaneta uderzył z główki, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

W drugiej połowie Boruta mogła objąć prowadzenie za sprawą Oleksija Naidyshaka. Strzał głowa napastnika zgierzan powędrował nieznacznie nad bramką. Indywidualną akcją chciał zabłysnąć Mariusz Woźniak. Zawodnik efektownie minął dwóch obrońców, ale sam strzał na bramkę pozostawiał wiele do życzenia. Na kilka minut przed końcem spotkania przed bramką gości znalazł się Płaneta, który z bliskiej odległości uderzył obok słupka Dominika Wężyka. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gola na wagę trzech punktów zdobył w 90 minucie Adam Patora. To jego dwunasty gol w tym sezonie ligowym.

W lidze Warta awansowała na 3. miejsce, choć jutro może ją wyprzedzić Orkan Buczek. Do Boruty sieradzanie tracą punkt, a do lidera ŁKS-u II Łódź 4 punkty.

Warta Sieradz – Boruta Zgierz 1:0 (0:0)
1:0 – Adam Patora (90’)

Skład Warty: Wlazłowski – Filipiak, Sosnowski (ż), Mitek, Szulc – Chojecki, Pluta, Woźniak, Składowski – Patora, Płaneta