28.10.2020 21:42:23

Gatta postawiła się mistrzowi

W zaległym spotkaniu Futsal Ekstraklasy Gatta Active Zduńska Wola przegrała na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała 4:7. Był to 30. oficjalny mecz między tymi drużynami.

W ciągu pierwszych sześciu minut padły aż trzy bramki. Najpierw Rekord objął prowadzenia po samobójczym trafieniu Tomasza Sztaby, potem podwyższył Artur Popławski. Bramkę kontaktową dla Gatty strzelił Krzysztof Elsner. Potem znów gole zdobywał Rekord. Najpierw trafił Bernardo, a potem Kamil Hutyra. Ciekawie zrobiło się pod koniec pierwszej połowy. W 19 minucie Michał Marciniak zdobył bramkę z dystansu. To czwarty mecz z rzędu, w którym pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Następnie swoje drugie trafienie zanotował Elsner. Przed przerwą Rekord zdołał zdobyć jeszcze bramkę. Znów do siatki trafił Bernardo.

W drugiej połowie padły trzy gole. Najpierw doskonale w polu karnym Gatty zachował się Alex Viana. Brazylijczyk minął golkipera Gatty, a następnie trafił do pustej bramki. Na to trafienie odpowiedział Daniel Krawczyk, a ostatni cios wymierzał Popławski, który z końca boiska trafił do pustej bramki Gatty.

W całej historii ligowych zmagań Rekord wygrał z Gattą 14 razy. 13 zwycięstw jest po stronie Kocurów. 3 razy padł remis. W ostatnich sezonach lepiej radzi sobie zespół z Bielska-Białej, a w bieżących rozgrywkach zdobył komplet punktów.

Rekord Bielsko-Biała – Gatta Active Zduńska Wola 7:4 (5:3)
1:0 – Tomasz Sztaba (3’ – samobój)
2:0 – Artur Popławski (6’)
2:1 – Krzysztof Elsner (6’)
3:1 – Bernardo (15’)
4:1 – Kamil Hutyra (17’)
4:2 – Michał Marciniak (19’)
4:3 – Krzysztof Elsner (19’)