Zamknięte cmentarze, apel o pracę zdalną
W związku z kolejnymi, rekordowymi wzrostami zakażeń koronawirusem rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń. W najbliższy weekend oraz w poniedziałek zamknięte będą cmentarze. W administracji publicznej wprowadzona zostanie praca zdalna.
Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach.
- W najbliższą sobotę, niedzielę 1 listopada i w poniedziałek zamknięte będą cmentarze - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi - podkreślił.
- Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami, to musimy planować nie tylko najbliższe dni, ale też co za miesiąc, co ze świętami. Od kilkunastu dni pytacie nas co z dniem Wszystkich Świętych. Podjęliśmy decyzję, że od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Czekaliśmy z tą decyzją, bo liczyliśmy, że liczba zakażeń będzie malała - wyjaśniał premier. - Tradycja jest mniej ważna niż życie - powiedział dalej polityk prosząc o to, by nie odwiedzać na Wszystkich Świętych swoich bliskich na cmentarzach.
Premier po raz kolejny zaapelował również do seniorów. Prosił, aby bez potrzeby nie wychodzili oni z domu.
- Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z młodzieży, chyba że w celu przekazania zakupów, z przestrzeganiem względów sanitarnych. Drodzy rodzice, dziadkowe, od tego zależy wasze życie - mówił Mateusz Morawiecki.
To nie jedyne zmiany, jakie czekają nas w najbliższym czasie. Premier zaapelował do przedsiębiorców o wprowadzenie w jak największej ilości miejsc pracy zdalnej. Natomiast pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać swoich obowiązków stacjonarnie, przejdą na pracę zdalną od poniedziałku 2 listopada. Zmiana ta ma być wprowadzona na co najmniej dwa tygodnie.
- To pokazuje, że w perspektywie tygodnia lub dwóch scenariusz stabilizacji może się pojawić, dlatego tak ważnym jest, byśmy się odpowiedzialnie zachowywali - podkreśla minister zdrowia.
- Apeluję: nie zepsujmy tego. Dbajmy o to, aby zabezpieczyć się przed rozwojem pandemii - mówi Niedzielski.
Więcej szczegółów na temat nowych obostrzeń oraz zaleceń znajdziecie TUTAJ
Więcej informacji
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
Legendarny zespół wystąpi w Sieradzu
Dzisiaj, 13:29:27
W sobotę Rynek w Sieradzu wypełni się muzyką, tańcem i wyjątkową energią jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce. O godz. 20.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Dofinansowanie na modernizację pływalni przy SP9
Dzisiaj, 11:57:44
Ponad półtora miliona złotych otrzymała Zduńska Wola na modernizację pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek o dofinansowanie unijne został najwyżej oceniony na liście konkursowej.

Komentarze