31.10.2020 16:35:28

Bramki posypały się na derbach

Warta Sieradz wygrała na wyjeździe z Jutrzenką Warta 5:2 i awansowała w lidze na 3. miejsce. W innym meczu 16. kolejki Pogoń Zduńska Wola przegrała z LKS-em Kwiatkowice 0:1.

Gospodarze objęli prowadzanie już w 2 minucie po bramce Rafała Burzyńskiego. Warta wyrównała po rzucie karnym. Po faulu Wiktora Wojciechowskiego sędzia wskazał na wapno. Gola z jedenastu metrów zdobył Łukasz Mitek. Tuż przed przerwą przysłowiową bramkę do szatni strzelił Wiktor Płaneta, który ładnym strzałem umieścił piłkę przy słupku.

Początek drugiej połowy przyniósł aż trzy trafienia. Gola na 3:1 zdobył Kamil Pluta, ale chwilę później odpowiedział Piotr Burski. Sieradzanie znów odskoczyli. W 55 minucie pod bramką Wojciechowskiego doszło do zamieszania, piłka odbiła się od nóg Przemysława Sosnowskiego i wpadła do siatki. Potem ładnie z dystansu uderzył Adrian Filipiak, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Gola niecodziennej urody zdobył Łukasz Chojecki, który pokonał bramkarza rywali strzałem bezpośrednio w rzutu rożnego. W 74 minucie w meczu ligowym zadebiutował 16-letni Filip Rozmarynowski, który zmienił Chojeckiego. Pod koniec meczu poprzeczkę ustrzelił jeszcze Paweł Dryka.

Na korzyść Warty zagrali Boruta Zgierz i ŁKS II Łódź. Mecz tych drużyn zakończył się remisem 1:1, przez co zgierzanie z pozycji wicelidera spadli na 4. miejsce. Na trzecim jest Warta, która ma tyle samo punktów co drugi Orkan i traci dwa oczka do rezerw ŁKS-u.

Jutrzenka Warta – Warta Sieradz 2:5 (1:2)
2:5 – Łukasz Chojecki (68’)

Skład Jutrzenki: Wojciechowski – Dryka (ż), Graczykowski, Smolarek, Lewandowski – Nadolski (74’ P.Kobierski) , Dudek, Sulgan, Burzyński – Jarecki, Burski

Skład Warty: Wlazłowski – Filipiak, Sosnowski, Mikielski, Mitek – Świtała (45’ Składowski), Szulc, Pluta, Chojecki – Woźniak (88’ Morkowski), Płaneta (74’Rozmarynowski)

W Kwiatkowicach grała Pogoń. Gospodarze wygrali, a bramkę z rzutu karnego zdobył były piłkarz zduńskowolskiej drużyny Dawid Kępniak.

LKS Kwiatkowice – Pogoń Zduńska Wola 1:0 (0:0)
1:0 – Dawid Kępniak (50’)

Skład Pogoni: Kowalski – Budka, Sławiński, Porada, Bartos – Chmielewski (68’ Szyc), Okachi, Majerz (68’ Idzikowski), Sobczak - Kaczmarek, Broź