07.11.2020 16:05:08

Sobota bez punktu

Zarówno Pogoń Zduńska Wola, jak i Jutrzenka Warta przegrały w 17. kolejce IV ligi. Zduńskowolanie ulegli Skalnikowi Sulejów 0:1, a Juve doznało dotkliwej porażki z ŁKS-em II Łódź 0:8. Jutro o 13:00 Warta Sieradz zagra na swoim boisku z LKS-em Kwiatkowice.

Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek, choć akcji nie brakowało. Strzały obu drużyn, nawet w dogodnej sytuacji były niecelne i bramkarze nie mieli za wiele pracy. Pogoń miała problem z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy. Po kilku niefortunnych podaniach Skalnik zagroził bramce Artura Melona.

Po przerwie bardzo ładny strzał z dystansu oddał Jarosław Szyc. Doskonałą interwencją popisał się bramkarz gości, który wypiąstkował piłkę na rzut rożny. Kilka minut później goście trafili do siatki Pogoni, ale sędzia odgwizdał spalonego. Niestety chwilę później padła bramka dla Skalnika, którą tym razem sędzia uznał. Autorem zwycięskiego trafienia był Adam Jarzyński.

Pogoń Zduńska Wola – Skalnik Sulejów 0:1 (0:0)
0:1 – Adam Jarzyński (75’)

Skład Pogoni: Melon – Budka, Sławiński, Swędrowski (ż), Bartos (ż) – Okachi, Szyc (ż), Kaczmarek, Chmielewski (75’ Idzikowski) – Majerz, Sobczak (87’ Kucharski)

W następnej kolejce, która odbędzie się już w środę, w święto 11 listopada Pogoń zagra na wyjeździe z Jutrzenką Drzewce.

W Łodzi zdeklasowani zostali piłkarze Jutrzenki Warta. Zespół Tomasza Jaworskiego przegrał z liderem ŁKS-em II Łódź aż 0:8. To najwyższa porażka Juve w tym sezonie i czwarta z rzędu. Póki co w IV lidze tylko Ceramika Opoczno doznała większej klęski, przegrywając z  Orkanem Buczek 0:9.

Skład Jutrzenki: Wojciechowski (65’ Magini) – Pawlak, Graczykowski, Nadolski (ż), Lewandowski – Kobierski (ż), Jarecki, Masztakow (ż) (65’ Pałucki), Sulgan – Dudek (55’ Młotkiewicz), Burski

W środę Juve zagra u siebie z Polonią Piotrków Trybunalski.