11.11.2020 16:01:30

Warta wiceliderem IV ligi

Zakończyła się 18. kolejka piłkarskiej IV ligi. Na 2. miejsce awansowała Warta Sieradz, która wygrała ze Skalnikiem Sulejów 1:0. Dotychczasowy wicelider Orkan Buczek przegrał z Borutą Zgierz 0:2. Ponadto Pogoń Zduńska Wola zremisowała z Jutrzenką Drzewce 3:3, a Jutrzenka Warta pokonała Polonię Piotrków Trybunalski 4:1.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Warta w tym sezonie ligowym jeszcze nie była tak wysoko. Zwycięska bramka dla sieradzan padła w 65 minucie, a gola zdobył Kamil Pluta. Napastnik Warty jest ostatnio bardzo skuteczny. W trzech ostatnich meczach zdobył cztery gole.

Skalnik Sulejów – Warta Sieradz 0:1 (0:0)
0:1 – Kamil Pluta (65’)

Skład Warty: Wlazłowski – Filipiak, Sosnowski, Mikielski, Mitek – Świtała (89’ Kowalski), Składowski (36’ Morkowski), Szulc, Patora – Chojecki, Pluta

Punkt na wyjeździe wywalczyła Pogoń. Już po kwadransie Jutrzenka prowadziła 2:0. Jeszcze przed przerwą zduńskowolanie doprowadzili do remisu. Bramki zdobyli Mateusz BroźPrincewill Okachi. Po zmianie stron swojego drugiego gola w meczu zdobył Cezary Dominiak i zespół gospodarzy znów objął prowadzenie. Pogoń wyrównała dzięki bramce Brozia z rzutu karnego

Jutrzenka Drzewce – Pogoń Zduńska Wola 3:3 (2:2)
1:0 – Cezary Dominiak (12’)
2:0 – Damian Kopa (15’)
2:1 – Mateusz Broź (30)
2:2 – Princewill Okachi  (45’)
3:2 – Cezary Dominiak (60’)
3:3 – Mateusz Broź (69’)

Skład Pogoni: Kowalski – Kaczmarek, Porada, Sławiński, Budka – Chmielewski, Swędrowski, Okachi, Sobczak – Szyc (57’ Idzikowski), Broź

Jutrzenka po raz ostatni w tej rundzie zagrała na swoim boisku. Występ może uznać za bardzo udany. W 16 minucie po asyście Piotra Burskiego gola zdobył Rafał Burzyński. Ten sam zawodnik zdobył gola na 2:0. Gospodarze spuścili nieco z tonu i inicjatywę przejęli goście z Piotrkowa. W 41 minucie kontaktową bramkę zdobył Adam Raszewski. Tuż przed przerwą doskonałą okazję miał Burski, ale bramkarz gości wybronił jego strzał. „Bury” poprawił się w drugiej połowie i w 64 minucie wpisał się na listę strzelców. Wcześniej dobre sytuacje miała jedna i druga drużyna, ale brakowało skuteczności. W 70 minucie Polonia mogła zdobyć bramkę kontaktową. Goście mieli rzut wolny, po którym z główki uderzył piłkarz z Piotrkowa. Znakomitą interwencję zaliczył jednak Alessandro Magini. Kolejny gol padł dla gospodarzy. W 79 minucie Burzyński podał do Burskiego, a ten uderzył tuż przy słupku, strzelając swojego drugiego gola w tym meczu i dwunastego w tym sezonie. Jutrzenka po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach zdobyła cztery gole w jednym meczu.

Jutrzenka Warta – Polonia Piotrków Trybunalski 4:1 (2:1)
1:0 – Rafał Burzyński (16’)
2:0 – Rafał Burzyński (24’)
2:1 – Adam Raszewski (41’)
3:1 – Piotr Burski (64’)
4:1 – Piotr Burski (79’)

Skład Jutrzenki: Magini – Pawlak, Graczykowski, Nadolski (87’ Pałucki), Lewandowski – Dryka, Kobierski (80’ Sulgan), Jarecki (90’ Masztakow), Dudek – Burski (ż), Burzyński