21.11.2020 15:11:21

Warta zagra na szczeblu wojewódzkim

W 1/2 Okręgowego Pucharu Polski Warta Sieradz wygrała z Orkanem Buczek 2:0. Był to ostatni mecz sieradzan w tym roku. Wiosną oprócz rozgrywek IV ligi, biało-zieloni zaprezentują się też w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim.

Boisko w Buczku nie było najlepiej przygotowane i w kilku miejscach murawa była dziurawa. Sam mecz rozpoczął się na korzyść gości. W 7 minucie po dośrodkowaniu gola głową zdobył Wiktor Płaneta. Warta miała jeszcze kilka sytuacji w pierwszej połowie. Nieskuteczni byli jednak Adam PatoraKamil Pluta. Groźnie z dystansu uderzył piłkarz gospodarzy, ale na wysokości zadania stanął Mateusz Wlazłowski. Bramkarz sieradzan świetnie spisał się też w drugiej połowie, gdy obronił uderzenie z bliska. W 74 minucie padła bramka na 2:0. Z ostrego kąta wślizgiem strzelił Łukasz Chojecki.

Orkan Buczek – Warta Sieradz 0:2 (0:1)
0:1 – Wiktor Płaneta (7’)
0:2 – Łukasz Chojecki (74’)

Skład Warty: Wlazłowski – Filipiak, Sosnowski, Mikielski (46’ Kobierski), Mitek – Świtała (60’ Woźniak), Szulc, Chojecki, Patora – Płaneta, Pluta

Oprócz Warty na szczeblu wojewódzkim zagrają: LKS Kwiatkowice, KS Kutno, ŁKS II Łódź, Lechia Tomaszów Mazowiecki, RKS Radomsko, Orzeł Nieborów i Unia Skierniewice.