22.11.2020 19:24:42

Tubądzin Volley umacnia się w lidze

Tak jak wczoraj, tak i dzisiaj siatkarze Tubądzina Volley MOSiR Sieradz zwyciężyli bez straty seta. Podopieczni Patryka Spychały wygrali z Kasztelanem Rozprza 3:0 (25:21; 27:25; 25:17).

(fot. nasze.fm)

Początek pierwszego seta należał do Kasztelana, ale później przewagę zyskali gospodarze. Po ataku Rafała Kubiaka Tubądzin Volley miał piłkę setową. Później jednak sieradzanie popełnili błąd w zagrywce, a na podwójnym bloku zatrzymany został Kubiak. Seta zakończył dopiero atak po prostej Bartosza Łazarowicza. Wynik pierwszej partii - 25:21.

W drugiej partii znów świetnie radził sobie Łazarowicz, który kilka razy przedarł się przez blok Kasztelana. Zespół z Rozprzy nie pozostał dłużny i prowadził z Tubądzinem Volley równorzędną walkę. Przy wyniku 23:23 zrobiło się już naprawdę nerwowo. Wtedy przy zagrywce zawodnik gości uderzył piłką w siatkę. Ten sam błąd popełnił Łazarowicz. Atakujący sieradzan poprawił się w następnej akcji, a Tubądzin Volley znów miał piłkę setową. I tym razem Kasztelan wyszedł z opresji. Kolejną setballa wykorzystał już Kubiak i gospodarze wygrali 27:25.

Trzeci set zaczął się na korzyść Tubądzina Volley, który prowadził nawet 13:7. Ostatecznie partia zakończyła się zwycięstwem sieradzan do 17.

W drużynie Kasztelana grał były gracz Tubądzina Volley Michał Sendalski.

Skład Tubądzina Volley: Smyrski, Porada, Rajchelt, Szyjduk, Kadłubek, Zdzierak, Wroniecki, Jachowicz, Pędzik, Dobrzyński, Łazarowicz, Pękalski. Sylwestrzak, Kubiak